Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що президент Дональд Трамп не був заздалегідь поінформований про операцію “Павутина”, спрямовану на ураження стратегічної авіації Росії.
Про це Лівітт заявила на пресконференції 3 червня. Її цитує Sky News, передає “Громадське”.
Її запитали, чому Дональд Трамп не коментує удари українських безпілотників по російських бомбардувальниках, і чи показують ці атаки, що Володимир Зеленський все ж таки “мав якісь карти” у війні.
Ухиляючись від першої частини запитання, Лівітт сказала, що Трамп “залишається позитивним щодо прогресу, який ми спостерігаємо” за чотири місяці з моменту його приходу на посаду, кульмінацією якого стала зустріч України та росії 2 червня для прямих переговорів у Стамбулі.
“Але він [Трамп] також реаліст і розуміє, що це дві країни, які перебувають у стані війни. Він наполегливо працює над вирішенням цього конфлікту”, — додала вона.
На запитання, чи схвалює Трамп рішення України завдати удару по бомбардувальниках РФ, вона відповіла, що хотіла б, аби президент “сам висловився з цього приводу”.
Її також запитали, чи був Трамп поінформований про атаку, на що вона відповіла: “Ні”.
Крім того, спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог вважає, що атака безпілотників по аеродромах із російською стратегічною авіацією збільшила ризик ескалації у війні Росії проти України, сказав він у ефірі Fox News, його цитує NV.
За його словами, коли під атакою перебуває національна система виживання противника, а саме його ядерна тріада, тоді “рівень ризику зростає”.
При цьому він зазначив, що в цьому питанні неможливо передбачити, як саме відреагує інша сторона. Він підкреслив, що це саме те, чого США намагаються уникнути, оскільки досягнення цієї точки було б небажаним.
Келлог також зазначив, що психологічний вплив ударів безпілотників виявився більш значним, ніж матеріальні втрати, спричинені знищенням бомбардувальників.
Він також додав, що операція завдала величезної шкоди іміджу Росії, показавши, що “Україна не збирається здаватися”.
“Україна по суті каже: “Ми теж можемо грати в цю гру”, — підсумував він.
Читайте також:
З’явилися перші супутникові знімки зі знищеною авіацією на аеродромі “Белая” у Росії після операції “Павутина”
Нагадаємо, 1 червня СБУ провела операцію “Павутина”, атакувавши дронами одразу чотири російьскі військові аеродроми “Оленья”, “Белая” “Дягілєво” та “Іваново”.
Операцію готували півтора року. Контролював хід операції особисто президент України Володимир Зеленський, а реалізовував задум очільник Служби безпеки України Василь Малюк та колектив СБУ.
Операція була надскладною з логістичної точки зору. СБУ спочатку переправила до Росії fpv-дрони, а згодом – мобільні деревʼяні будиночки. Пізніше на території РФ дрони були заховані під дахи будиночків, розміщених вже на вантажних авто. У потрібний момент дахи будинків дистанційно відкрили, дрони полетіли вражати російські бомбардувальники.
У результаті атаки ймовірно уражено 41 бомбардувальник на території аеродромів “Белая”, “Дягілєво”;, “Оленья” та “Іваново”.
Орієнтовна вартість стратегічної авіації ворога, яка була вражена в результаті спецоперації СБУ «Павутина», становить 7 млрд доларів США (за оцінкою СБУ).
Читайте також:
Внаслідок атаки українських дронів Росія втратила “єдинорогів” у світі авіації – унікальні літаки Ту-160, – Коваленко
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!