Федеральний суд США визнав тарифи Трампа неконституційними та заблокував їх дію

Федеральний суд із питань міжнародної торгівлі США 28 травня визнав незаконними запроваджені президентом Дональдом Трампом масштабні тарифи, постановивши, що глава держави перевищив свої повноваження.

Про це 29 травня пише “Європейська правда” з посиланням на CNN.

Колегія з трьох суддів Суду міжнародної торгівлі США, відносно малопомітного суду на Манхеттені, зупинила глобальні тарифи Трампа, які він запровадив, посилаючись на надзвичайні економічні повноваження, в тому числі тарифи “до Дня визволення”, які він оголосив 2 квітня.

Рішення також не дозволяє Трампу застосовувати тарифи, запроваджені раніше цього року проти Китаю, Мексики та Канади, спрямовані на боротьбу з фентанілом, що потрапляє до США.

Суд виніс рішення на користь постійної судової заборони, що потенційно може зупинити глобальні тарифи Трампа ще до того, як “угоди” з більшістю інших торговельних партнерів будуть досягнуті.

Суд виділив 10 календарних днів для адміністративних розпоряджень “для виконання постійної судової заборони”. Це означає, що більшість – але не всі – тарифи Трампа будуть зупинені, якщо це рішення буде оскаржене в апеляції і, можливо, у Верховному суді.

Адміністрація Трампа негайно подала апеляцію на це рішення ввечері 28 травня, залишивши ситуацію невизначеною для споживачів і компаній і потенційно продовживши боротьбу за те, чи втримаються імпортні мита Трампа – і, можливо, переформатують світову економіку.

Позов був поданий лібертаріанською правозахисною групою Liberty Justice Center у квітні, яка представляла інтереси продавця вина VOS Selections та чотирьох інших малих підприємств, які стверджували, що тарифи завдали їм серйозної шкоди. Судді прийняли одностайне рішення, опублікувавши висновок щодо позову VOS, а також щодо позову дванадцяти демократичних штатів, які оскаржували тарифи Трампа.

2 квітня Трамп оголосив про свої “відповідні” тарифи, наклавши значні мита на імпорт з деяких найближчих торговельних союзників Америки – хоча незабаром після цього, 9 квітня, він запровадив 90-денну паузу. Він залишив у силі “універсальні” 10% тарифи на більшість товарів, що надходять до Сполучених Штатів.

Трамп запровадив ці тарифи без участі Конгресу, пославшись на Закон про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA), який надає президенту повноваження діяти у відповідь на незвичні та надзвичайні загрози. Але закон не містить жодної згадки про тарифи як потенційну дію, яку президент може вжити після застосування IEEPA.

Трамп також посилався на IEEPA у своїх 20-відсоткових тарифах на Китай і 25-відсоткових тарифах на багато товарів з Мексики та Канади, спрямованих на боротьбу з контрабандою фентанілу в США.

Але адміністрація Трампа не відповідає цим критеріям надзвичайної ситуації, стверджують позивачі. У позові також стверджується, що IEEPA не дає президенту повноважень запроваджувати тарифи, і навіть якби його тлумачили як такий, це “було б неконституційним делегуванням повноважень Конгресу встановлювати тарифи”, йдеться в заяві.

У своєму рішенні суд погодився з тим, що Трамп не мав повноважень запроваджувати ці тарифи навіть після оголошення надзвичайного стану.

Прессекретар Білого дому Куш Десаї заявив у своїй заяві, що: “Невиборні судді не повинні вирішувати, як належним чином реагувати на надзвичайну ситуацію в країні. Президент Трамп пообіцяв поставити Америку на перше місце, і адміністрація зобов’язується використовувати всі важелі виконавчої влади для подолання цієї кризи і відновлення американської величі”.

Заступник керівника апарату Білого дому з питань політики Стівен Міллер висловився ще різкіше, написавши у відповідь на цю новину, що “судовий переворот вийшов з-під контролю”.

Читайте також:
Трамп відтермінував запровадження 50% мит на товари з ЄС до 9 липня

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна