З початку повномасштабної війни проти України Росія отримала від Північної Кореї загалом шість мільйонів снарядів 122-го та 152-го калібру.
Про це в інтерв’ю “Укрінформу”, опублікованому 26 травня, повідомив голова Служби зовнішньої розвідки України Олег Іващенко.
Відповідаючи на запитання про те, як у Росії справи з виробництвом зброї, Іващенко розповів, що “вони намагаються вийти на максимум, але їм важко. Потрібні інвестиції, верстати, компоненти, а з цим проблеми. Складно з електронікою і спецхімією”.
Він зазначив, що на сьогодні 80% російської військової техніки є старою, зі зниженими характеристиками. Ворог зняв її зі зберігання, відремонтував і відправив на фронт. Новітні системи становлять лише 20% російської техніки.
“Якщо взяти боєприпаси, то на рік вони виробляють близько 3 мільйонів снарядів 122-го, 152-го калібру. Іще 2,5–3 мільйони беруть у КНДР. З початку війни взяли у них уже шість мільйонів снарядів. Також від КНДР було постачання самохідних артилерійських установок 170 мм М1989 Koksan і реактивних систем залпового вогню М1991 калібром 240 мм – це 120 одиниць одного типу і 120 одиниць іншого типу”, – заявив голова СЗР.
За словами Іващенка, за зброю Пхеньян отримує від Москви ракетні і космічні технології.
“Ми не виключаємо, що це можуть бути і технології, які стосуються ядерної зброї або її вдосконалення. Ми знаємо, що Північна Корея почала постачати до Росії спеціалістів з відповідною освітою для підприємств ВПК, зокрема, літакобудування.З КНДР постачається і робоча сила для сільського господарства, будівництва будинків і доріг. Пхеньян минулого року надіслав до Росії 13,8 тисячі своїх робітників”, – зазначив він.
Крім цього, голова СЗР зазначив, що попри участь військових з КНДР у боях на території Курської області, “на окупованих територіях України ми їх не фіксували, але артилерія їхня уже з’являлася на Херсонському та інших напрямках”.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!