Попри наміри Росії в ніч на 19 травня здійснити “навчально-бойовий” запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 “Ярс”, все вказує на те, що його просто не було.
За даними Головного управління розвідки Міноборони України, пусковий район був максимально нетиповим – у Свердловській області, поряд з населеним пунктом Свободний. Саме там і базується 433-й полк 42-ї дивізії 31-ї армії ракетних військ стратегічного призначення РФ. Від нього до Нижнього Тагілу лише 25 км.
Як відзначає Defense Express, будь-який пуск був би “з величезною долею ймовірності зафільмований місцевими”. Після чого мережа була б повною таких фото:
Фото: Defense Express
Експерти також зазначають, що росіяни мали б можливість спостерігати за польотом ракети. Враховуючи те, що основним російським полігоном, куди цілять міжконтинентальними ракетами є Кура на Камчатці, то політ цієї ракети мали спостерігати на значній території Сибіру та Далекого Сходу від Ханти-Мансійська до Магадану. Але жодного відео з її польотом не було опубліковано.
“Чому саме росіяни не здійснили запуск, залишається невідомим. У 2023 році РФ вдвічі поспіль не змогла штатно здійснити запуски РС-24 “Ярс”, які збивались з курсу. Зрештою, будь-яка ракета проходить передпольотну перевірку і навряд Кремль зацікавлений у тому, щоб перед перемовинами Путіна та Трампа показати неспроможність своїх сил ядерного стримування.
Також не виключена нештатна ситуація на першому етапі польоту одразу після старту. Попри те, що “Ярс” є глибокою модернізацією “Тополя”, завжди існує ризик відмови. Також нагадаємо, що наприкінці вересня 2024 року у РФ на космодромі “Плесецк” у пусковій шахті вибухнув РС-28 “Сармат”, – зазначили в Defense Express.
Як писала “Новинарня“, на понеділок, 19 травня, запланована телефонна розмова президента США Дональда Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним.
Читайте також:
ГУР: Росія планує “в межах тактики залякування” запустити міжконтинентальну ракету з комплексу “Ярс” із навчальним боєприпасом
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!