В Україні офіційно зареєстровано понад 167 тисяч воєнних злочинів російських військ, – Лубінець

Україна зазнала безпрецедентного рівня порушень міжнародного гуманітарного права з початку повномасштабної війни. Лише за офіційними даними, на сьогодні зареєстровано понад 167 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військами.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час виступу на міжнародній конференції Леннарта Мері в Таллінні, пише ZN.ua.

«Міжнародне гуманітарне право більше не захищає і не карає. Його ігнорують, з нього глузують, його топчуть. І воно мовчить», – заявив омбудсмен.

Він наголосив, що світова спільнота не зробила висновків ще у 2014 році, коли Росія анексувала Крим, і продовжує залишатися бездіяльною.

«Безкарність Росії почалася не з України. Вона почалася у Грузії, Чечні, Молдові. Кожна нова війна Росії – це тортури, зґвалтування, вбивства, депортації. І кожного разу – жодної відповідальності», – зазначив Лубінець.

Він додав, що за час повномасштабного вторгнення в Україні задокументовано понад 45 тисяч постраждалих серед цивільного населення. Загинули щонайменше 625 дітей, наймолодшому було лише два дні. Також Лубінець нагадав, що Росія системно вивозить неповнолітніх із тимчасово окупованих територій, змінює їм імена, оформлює незаконні “усиновлення”, готує цих дітей до майбутньої участі у війні проти України.

За його словами, міжнародне гуманітарне право, попри свою формальну чинність, фактично виявилось безсилим перед масштабом російських злочинів. Його порушення не мають наслідків, а тому повторюються.

«Світ досі відповідає на зло дипломатією й занепокоєнням. У той час як Росія – ракетами й дронами… Право, яке не карає, – не захищає», – зазначив посадовець.

Омбудсмен наголосив, що держава фіксує кожен злочин, готує матеріали для міжнародних судів та взаємодіє з партнерами задля встановлення справедливості. Проте без системної реакції з боку міжнародної спільноти, запобігти подальшим злочинам неможливо.

Читайте також:
З окупованої території повернули 15-річного хлопця, який понад три роки не міг виїхати до батька

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна