Рада підтримала присвоєння Вікторії Рощиній звання Героя України

Народні депутати підтримали звернення до президента Володимира Зеленського щодо присвоєння українській журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України.

Про це пише “Суспільне” в середу, 14 травня.

Відповідне рішення підтримали 246 депутатів.

Вікторія Рощина працювала на hromadske, пізніше публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». Також вона співпрацювала з «Українським радіо», «UA: Першим» та «Цензор.нет».

У 2022-му отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».

Як стало відомо 29 квітня, тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула в російському ув’язненні, мало численні наслідки катувань, а також сліди розтину і відсутність деяких внутрішніх органів.

Читайте також:
“Струм могли під’єднувати до вух”: журналісти з’ясували, що Вікторію Рощину жорстоко катували в Таганрозькому СІЗО

Передісторія

Журналістка “Громадського” Вікторія Рощина знімала відео та писала статті з гарячих точок на сході та півдні України.

11 березня 2022 року Hromadske опублікувало текст Рощиної, в якому вона розповідала про те, як живе тимчасово окупований Енергодар.

Потім журналістка готувала матеріали про воєнні дії в Запорізькій та Донецькій областях, планувала поїхати аж до заблокованого тоді російськими військами Маріуполя.

Перший раз у полоні росіян Вікторія Рощина побувала в березні 2022 року. 16 березня стало відомо, що Вікторію затримали, ймовірно, силовики ФСБ РФ. За даними свідків, на той момент журналістка перебувала у тимчасово окупованому Бердянську.

Росіяни утримували журналістку 10 днів, але в другій половині березня 2022 року згодом звільнили з полону. Відтоді вона продовжувала працювати журналісткою в Україні.

У серпні 2023 року Вікторія Рощина зникла безвісти вдруге під час поїздки на окуповані Росією території.

Перед тим 27 липня 2023 року Рощина вирушила з України до Польщі й мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. Після 3 серпня Вікторія не виходила на зв’язок.

Вікторія Рощина раніше працювала на “Громадське”, а потім публікувалася в “Українській правді” та на “Радіо Свобода”.

У 2022-му вона отримала нагороду міжнародного жіночого медійного фонду “За мужність у журналістиці”.

Читайте також:
РФ уперше визнала, що утримує в полоні українську журналістку Вікторію Рощину, – НСЖУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна