До Києва у четвер, 8 травня, прибув з візитом єврокомісар з питань оборони й космосу Андрюс Кубілюс.
Про це стало відомо з його допису в X (Twitter), передає “Європейська правда”.
Андрюс Кубілюс опублікував фото з урочистостей до Дня пам’яті і примирення у Києві, де його можна бачити поруч з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою. Єврокомісар нагадав, що у Другій світовій війні загинули близько 10 мільйонів українців.
80 years ago, Nazism was defeated and part of Europe regained freedom.
Victory in Europe today is celebrated in #Kyiv, remembering that 10 mln Ukrainians died for this Victory.
🧵1/2 pic.twitter.com/cifKux5BnJ
— Andrius Kubilius (@KubiliusA) May 8, 2025
“Та день перемоги у Європі для однієї половини Європи став для іншої половини, включно з Україною, ще одним періодом гніту в імперії, яка досі розвалюється. Українці борються проти агресії цієї імперії, за свою і нашу свободу. І ми переможемо”, – написав Андрюс Кубілюс.
Згодом у пресслужбі уряду розповіли про зустріч з Кубілюсом прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, де вони говорили про оборонну й технологічну співпрацю.
Як повідомляється, Шмигаль зазначив, що європейський план переозброєння ReArm Europe і “Біла книга” щодо майбутнього європейської оборони відкривають нові можливості для зміцнення співпраці з Україною в секторі безпеки та інтеграції оборонної промисловості України та ЄС.
Він також сказав про зацікавленість Києва у співпраці з європейськими компаніями у межах анонсованої ініціативи “Безпека та дії для Європи” (SAFE).
Читайте також:
Зеленський і фон дер Ляєн обговорили подальші кроки для вступу України в ЄС
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!