Діти ветеранів можуть отримати вищу освіту безоплатно: деталі

25 березня стартував експериментальний урядовий проєкт, який дозволяє дітям ветеранів отримувати безкоштовну освіту у вишах. Оформлення допомоги дозволяє ВУЗам отримувати компенсацію за навчання від держави. Тим самим, воно є безоплатним для студента.

Про це “Новинарні” розповіли в ГО “Юридична сотня”.

“Це ще одна спроба розширити соціальний захист для дітей ветеранів. Цікавою є ініціатива прямої передачі коштів навчальним закладам, без посередництва” – пояснює юристка ГО “Юридична сотня” Оксана Нечай.

Компенсація не може перевищувати ціну стандартного “контракту”. На таку допомогу можуть розраховувати діти до 23 років, які навчаються та є членами сім’ї:

  • загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасника бойових дій;
  • зниклого безвісти за особливих обставин;
  • полоненого внаслідок збройної агресії проти України;
  • постраждалого  учасника Революції Гідності.

Як отримати таку допомогу

Крок 1: Міносвіти формує відомості про здобувачів освіти, які претендують на отримання державної допомоги, для створення сертифіката,  на основі інформації з Єдиної державної електронної бази з питань освіти

Крок 2: Передає сформовані відомостей Мінцифрі.

Далі здобувачу освіти автоматично надходить сертифікат через Дію. Після одержання сертифіката здобувач освіти може підтвердити згоду на отримання державної допомоги або відмовитися від її отримання.

Наступний крок: МОН формує перелік здобувачів освіти, які підтвердили згоду на отримання державної допомоги, і передає його Міністерству ветеранів. У подальшому, Міністерство ветарнів формує відомість учасників експериментального проєкту та  перераховує кошти закладам освіти. Якщо вартість навчання була сплачена раніше,заклад освіти повертає здобувачу освіти сплачені ним кошти протягом шести місяців.

“Ваші рідні та близькі можуть звернутись на безкоштовну гарячу лінію  до  “Юридичній сотні”. Більше 10 років організація ефективно допомагає військовослужбовцям, ветеранам та їхнім родинам, сім’ям зниклих безвісти та полонених у вирішенні юридичних питань”, – резюмували в організації.

Гаряча лінія доступна за номером: 0800308100.

Читайте також:
Призначення пенсії для родичів загиблих військових: роз’яснення “Юридичної сотні”

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна