Костянтин Машовець
військовий аналітик, координатор групи “Інформаційний спротив”, колишній військовослужбовець ЗСУ
(FB)
Вчора, під час нашого стріму, ми з Яною Холодною поспіхом обговорили ряд питань, щодо участі громадян КНР у війні, на боці “болотяної федерації”…
Як на мене, це не є якоюсь “приватною ініціативою окремих громадян КНР” (як цей факт може спробувати аргументувати нинішній уряд Китаю). З моєї точки зору, ми маємо справу із сумісним “проєктом” військових розвідок (армій) двох країн, щодо “передачі досвіду” ведення бойових дій, у так званих, “нових умовах”, тобто, нехай й прихований, але офіційний.
Особливо актуально це для Китаю, через те, що у ЗСУ застосовуються ОВТ (озброєння та військова техніка) західного виробництва, а самі ЗСУ намагаються “реформуватися” за західними зразками…
Китайці, очевидно, готуються…
й зрозуміло – до чого саме…
Конкретний та практичний досвід такого роду – річ, явно не зайва. Й схоже, що кремль вирішив у цій справі, певним чином, допомогти Китаю його отримати. Адже цих двох “гавриків”, взяли (у сенсі – в полон) під час бойових на території України, а не в “Курской области”.
Як писала “Новинарня”, вдень 8 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові на Донеччині взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії. Є документи цих полонених, банківські картки, особисті дані.
“Маємо інформацію про те, що таких громадян Китаю в підрозділах окупанта значно більше, ніж двоє. Зараз зʼясовуємо всі факти. Працюють розвідка, СБУ, відповідні підрозділи Збройних сил”, – зазначив він.
Полонені громадяни Китаю перебувають у Службі безпеки України. Тривають відповідні слідчі та оперативні дії.
9 квітня під час спілкування з журналістами Зеленський назвав імена двох полонених громадян КНР — Ванг Гуанцзюн 1991 року народження та Чанг Ренбо 1998 року народження.
Президент також висловив думку, що офіційний Пекін знає про участь своїх громадян у війні на боці Росії. За його словами, росіяни через китайські соцмережі розповсюджують рекламні ролики про вербування, це вербування не є таємним.
Читайте також:
Що розповіли на допиті полонені китайці з армії РФ. ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!