Секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, що представляє партію “УДАР Кличка” та був заступником мера Віталія Кличка, пішов у відставку на тлі корупційних земельних скандалів у столиці.
Про це йдеться на сайті Київської міської адміністрації.
Депутати проголосували за дострокове припинення повноважень з другої спроби.
Під час позачергової сесії Київради 8 квітня відбулося таємне голосування за відсторонення Бондаренка від виконання обов’язків. Проте депутати не підтримали пропозицію про його відставку: “за” проголосували лише 34 депутати, інші висловилися проти або утрималися.
Втім, після оголошення результатів голосування Бондаренко сам оголосив про дострокове припинення повноважень. Він акцентував на “безпрецедентному тиску”, що здійснюється на місцеве самоврядування з боку центральної влади.
Як зазначив Володимир Бондаренко, депутати Київради впродовж останнього місяця зазнавали спроб впливу з боку правоохоронних органів, у тому числі погрози, обіцянки створити нові проблеми або “вирішити” вже існуючі – усе це стало інструментом централізованого тиску на місцеве самоврядування.
“Перш за все, я маю подякувати цій сесійній залі за довіру, 5 років ми працювали з вами разом. У нас багато перемог, у нас багато здобутків, але у нас є і ряд невирішених проблем. Позаду місяць тиску через правоохоронців. Місяць депутатів Київради вмовляли, погрожували, переконували, тиснули. І про це мені відверто говорили колеги, аби тільки проголосували. Але навіть під цим тиском Київрада пройшла це випробування. І за його результатами я маю кредит довіри цієї зали. Однак ми маємо і ще один результат. Який для нас з вами, для киян важливіший за інші – це відновлена робота Київради – представницького органу киян. Робота, яку хочуть заблокувати, аби усі повноваження всупереч закону перейшли до військової адміністрації. На депутатів тиснуть заради складання мандату, аби на їх місце зайшла одна потрібна людина. І під неї далі збирати голоси, усунути міського голову та керувати Києвом всупереч волі киян. І про це також відверто говорять колеги. Але ні, цього не буде”, – наголосив Бондаренко.
Володимир Бондаренко зауважив, що у нього на руках витяг про те, що станом на 7 квітня він не притягався до кримінальної відповідальності, не має судимості, не перебуває у розшуку.
“Але я не тримався за крісло, ніяке і ніколи. Не тримаюсь за нього і сьогодні. Не хочу знову наражати вас, колеги, на цей тиск та погрози… Сьогодні я заявляю про дострокове припинення повноважень на посаді заступника міського голови – секретаря Київради, відповідно до своєї заяви”, – додав Володимир Бондаренко.
Рішення про дострокове припинення повноважень підтримав 81 депутат Київради.
Міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував ситуацію: “Ми повинні визнавати і виправляти помилки. Сім чиновників звільнені через «земельну справу». Очищення міської влади триватиме. І, хоч у Володимира Бондаренка статус свідка в цій справі, історія, мʼяко кажучи, неприємна. Депутати таємним голосуванням (за регламентом) не підтримали відставку секретаря. Разом з тим, я вважаю, що він має піти з посади. Про що Бондаренко і написав заяву. До цього я відсторонив його від підготовки і ведення засідань. І роблю це сам – як міський голова. І як би не намагалися деякі сили розбалансувати систему управління в місті, Київрада повинна зробити висновки і працювати! Ухвалювати рішення в інтересах киян і в інтересах розвитку столиці”, – сказав мер.
Журналісти Bihus.Info отримали розсекречені прослуховування депутатів Київради, чиновників КМДА та інших учасників неформальної групи, які займалися земельними питаннями та працювали на так званого «смотрящого за Києвом» Дениса Комарницького.
Журналісти дізнались, що на записах Комарницький, який формально не має відношення до київської влади (під час мерства Леоніда Черновецького він був депутатом Київради), дає вказівки посадовцям і депутатам, через яких «вирішує питання» та реалізовує спільні земельні схеми.
Читайте також:
Кличко звільнив причетних до земельної корупції посадовців КМДА: імена
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!