У прифронтовому місті Ізюм Харківської області за 200 млн грн відновили будівлю міської ради, пошкоджену російськими окупантами; кошти на це взяли із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ. Однак уже через місяць міськраду знову зруйнувала російська ракета. Водночас із того самого джерела в Ізюмі за 207 млн грн відновили шість багатоквартирних житлових будинків.
Про це повідомила колишня перша заступниця голови Верховної Ради України, а нині співголова фракції “Європейська солідарність” у парламенті Ірина Геращенко, яка отримали відповіді на депутатські запити.
“Отримали відповіді від профільних міністрів і керівництва Харківської ВЦА (точніше – обласної військової адміністрації – “Н”) щодо бездумно витрачених 200 млн грн на відбудову адміністративного приміщення Ізюмської міської ради.
Ця будівля була зруйнована в березні 2022 року російськими терористами. 200 млн на її повну відбудову було виділено як субвенцію зі спеціально створеного Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Як зазначає в своєму листі профільний віцепремʼєр Олексій Кулеба, реалізацію проєкту з відбудови було завершено до 1.01.2025 року. А вже 4.02.2025 російська ракета зруйнувала мерію”, – написала Геращенко у фейсбуці 8 квітня.
“Всі, хто хоч раз після деокупації Ізюма бували в місті, знають, що там майже немає цілих будівель, будинки стоять в кращому випадку із забитими фанерою вікнами… Так ось, в листі пана Кулеби є ще одна цікава деталь – виявляється, за рахунок Фонду у 2023-2024 роках в Ізюмі також реалізували ще 6 проектів з аварійно-відновлювальних робіт багатоквартирних житлових будинків, і на це було передбачено 207 472,365 тис. грн! Тобто, вдумайтеся, на мерію – 200 млн, і на 6 житлових будинків для людей, які втратили все – теж 200 млн”, – вказала політикиня.
Геращенко також згадала відповідь міністра фінансів Сергія Марченка, який зазначив, що рішення про виділення субвенцій на запити адміністрацій приймає уряд і Бюджетний комітет Верховної Ради, а в ньому більшість становлять представники партії “Слуга народу”, які “продовжують ділити ці субвенції на округи як корупційні пряники для своїх мажоритарників”.
Вона додала копії відповідей посадовців на запити.
Ірина Геращенко розповіла, що була в Ізюмі відразу після російської ракетної атаки 4 лютого “і наслухалися скарг місцевих мешканців, що влада, замість ремонтувати житло чи вкластися в бомбосховища, будує непотрібні під час війни обʼєкти”.
“Схоже, Фонд ліквідації наслідків агресії – це неоране поле для журналістів-розслідувачів і антикорупційних органів”, – додала Геращенко.
“Тим часом прийшла ще одна новина з прифронтової Харківщини. Вночі (6 квітня – “Н”) російські шахеди зруйнували тільки-но відновлене приміщення Старосалтівського ліцею, який був пошкоджений у 2022 році. На його реконструкцію також вбухали 205 мільйонів гривень. Новеньке приміщення в 17 км від кордону, де діти займаються дистанційно або взагалі виїхали. Замовником цього марнотратства виступила Харківська обласна військова адміністрація”, – наголосила представниця опозиційної партії, зазначивши, що готує черговий запит на голову Харківської ОВА, на уряд і на бюджетний комітет.
Як пише харківське видання “Накипіло”, понівечену росіянами будівлю Старосалтівського ліцею почали відновлювати навесні 2023 року. 31 серпня департамент капітального будівництва обладміністрації уклав договір з ТОВ “Слобожанська будівельна компанія Саргон” вартістю майже 194 мільйони гривень. “Харківський антикорупційний центр” проаналізував договір та заявив, що в кошторисі завищені ціни на будматеріали й обладнання. До грудня 2023 року сторони підписали ще десять додаткових договорів до первинної угоди.
Читайте також репортаж “Новинарні“:
З вогню у полум’я: Ізюм через 2,5 роки після деокупації та через місяць після удару “Іскандером”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!