Міністерство оборони України ще у січні підготувало законопроєкт про демобілізацію в Україні. Однак Генштаб ЗСУ не погоджує його, оскільки у разі прийняття документа доведеться одночасно демобілізувати близько 108 тисяч військових.
Про це йдеться в матеріалі “Української правди” у понеділок, 7 квітня.
За даними джерел видання, проєкт пропонує ввести демобілізацію через три роки служби, але є кілька умов. По-перше, військовий має брати участь у бойових діях на фронті впродовж 18 місяців за сукупністю. По-друге, остаточно звільнитися можна буде лише після того, як президент оголосить загальну демобілізацію.
Генштаб ЗСУ не підтримує цей проєкт, тому його досі не зареєстрували у Верховній Раді. За даними парламентарів, у разі прийняття закону, право на демобілізацію отримають, зокрема 14 тисяч офіцерів.
У Головному управлінні комунікацій Збройних сил кажуть, що законопроєкт про чіткі терміни служби можна буде внести на розгляд Ради лише за наявності достатньої кількості бійців на заміну.
Наразі в Міноборони думають, як зменшити напругу у військовому середовищі через відсутність термінів служби, не послабивши фронт. Одна з ідей — покращення реабілітації. Вона полягає у тому, щоб дозволяти військовим, які відслужили 36 місяців, з яких щонайменше 18 місяців — на фронті, пройти безкоштовну двомісячну реабілітацію та отримати додатковий місяць відпустки. Але реалізація ініціативи ускладняється через нестачу реабілітаційних закладів.
Міноборони не вказує чітких термінів внесення документа про демобілізацію або реабілітацію у Верховну Раду. Співрозмовники журналістів зазначають, що реалізація ідей впирається у мобілізацію.
“Зараз мобілізація в Україні на хріново-допустимому рівні. Якщо в перші місяці після ухвалення закону ми набирали, умовно кажучи, 100% від потреб, то в січні – приблизно 70%, а були місяці, коли — 60−65%”, — розповіло УП джерело у військовому керівництві держави.
Бойові командири скаржаться на нестачу людей на передовій, попри переведення з тилових підрозділів та мотиваційні контракти для молоді 18−25 років.
Парламентський комітет з питань нацбезпеки й оборони рекомендував уряду розробити окремий законопроєкт про демобілізацію протягом восьми місяців ще у квітні 2024 року.
Читайте також:
Міністерство оборони підготувало три варіанти законопроєкту про демобілізацію
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!