Учасники кластера Brave1 протестували FPV-дрони на оптоволокні, які працюють навіть під дією засобів радіоелектронної боротьби.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Організували полігон, щоб 15+ виробників БпЛА випробували свої розробки. Дрони на оптоволокні стали геймченджерами на полі бою, вони абсолютно не вразливі до РЕБ та непомітні для ворога”, – зазначив віцепрем’єр.
Оптоволокно, як пояснив він, гарантує якісний звʼязок між оператором та коптером, що впливає на ситуацію на фронті.
На полігоні дрони долали маршрут завдовжки понад 20 км із перешкодами й імітували захід на ціль. Раніше дальність польоту таких безпілотників сягала лише 5-10 км, тепер вони вражають ціль на відстані понад 20 км.
Фото з ТГ Михайла Федорова
Сім команд-учасників Brave1 протестували також наземні роботизовані комплекси на оптоволокні, провели тестовий заїзд.
“Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, – це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт”, – зауважив Федоров.
Тестування на полігонах, за його словами, допомагає виробникам виявити недосконалості. У подальшому розробники виправлятимуть недоліки і працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну.
Читайте також:
У лютому БпС ЗСУ уразили на 22% більше цілей. Але ворог має перевагу в оптоволокні, – Сирський
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!