В Україні випробовують FPV-дрони з детектором випромінення від установок радіоелектронної боротьби, що може дати поштовх новому витку російсько-української гонки озброєнь.
Відео випробувань безпілотника було оприлюднене в мережі та поширене російськими техноблогерами, звертає увагу “Мілітарний”.
“Інтегрований у безпілотник приймач сигналів фіксує появу джерел випромінювання у 12 частотних діапазонах, а також відстань до них за потужністю сигналу. Виведені у боки антени визначають напрямок до випромінювача. Вся інформація зі вбудованого пристрою виводиться через польотний контролер в інтерфейс пульту оператора. Фактично система є лише орієнтиром для пілота, який самостійно знаходить установку РЕБ опираючись на отримані дані”, – переповідають деталі журналісти.
Ця система насамперед орієнтована на пошук та знищення окопних систем радіоелектронного придушення, які перешкоджають роботі FPV-коптерів на передовій. Крім того, це може допомогти у пошуку важливих цілей на фронті, що оснащені бортовими системами РЕБ.
Оснащений системою безпілотник зберігає можливість нести бойову частину, що дозволяє уражати об’єкт одразу після його знаходження.
У поєднанні з оптоволоконними системами зв’язку, що забезпечують безпілотникам невразливість до радіоелектронних перешкод, це може створити ефективне рішення для “пробиття” коридорів в обороні ворога та подальшого застосування постіших та дешевших FPV-дронів.
Російські телеграм-канали, що оприлюднили у себе кадри випробувань, відзначили начебто появу схожих безпілотників на фронті в останні місяці.
Ukraine has developed an FPV with a radio direction finder capability.
Two antennas mounted at 60° to each other help the FPV operator locate radio emitters such as enemy FPV operators or EW jammers.
The operator then attacks the emitting target when he locates it visually. pic.twitter.com/WQCYaneUI0— Roy🇨🇦 (@GrandpaRoy2) March 27, 2025
Читайте також:
У лютому БпС ЗСУ уразили на 22% більше цілей. Але ворог має перевагу в оптоволокні, – Сирський
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!