Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України низку пристроїв та пристосувань для зручності використання вітчизняної та іноземної стрілецької зброї та гранатометів на бойовій техніці та стаціонарних позиціях.
Пристрої розробили та виготовили українські зброярі, повідомляє пресслужба оборонного відомства 21 березня.
Зокрема, до використання у ЗСУ допущено:
Створена українськими інженерами тринога-мортира дозволяє гранатометникам використовувати зброю по навісних траєкторіях із закритих позицій. Пристрій має міцну конструкцію та ходові гвинти, що забезпечують стабільність та плавність регулювання вертикального і горизонтального кутів наведення. У всьому діапазоні вертикального регулювання площина горизонтального коригування залишається в горизонті, тобто без завалу осі обертання.
Мала піхотна тринога – вітчизняний аналог оригінальної триноги для великокаліберного кулемета іноземного виробництва. Легко розкладається та встановлюється на стаціонарній позиції. А із додатковими адаптерами може використовуватись з широкою лінійкою моделей кулеметів та гранатометів.
Універсальне кріплення-ложемент оптимізує монтаж зброї на піхотні триноги, автомобільну техніку, плавзасоби, бронетехніку, наземні роботизовані комплекси чи автоматизовані турелі. У випадку використання кріплення з великокаліберним кулеметом конструкція забезпечує зменшення віддачу при стрільбі, а відтак зростає кучність влучань, зазнають меншого механічно-вібраційного впливу прилади прицілювання.
Універсальна стійка призначена для обладнання великокаліберними кулеметами автомобілів з кузовом пікап. Конструкція має винос відносно центру монтажу для компенсації довжини зброї, зручного розташування кулеметника в кузові та можливості роботи з двома осями обертання. Обертальні вузли мають спеціальні втулки, що не вимагають обслуговування та змащення. Приєднувальний вузол забезпечує швидкий монтаж/демонтаж/заміну зброї разом з ложементом.
Читайте також:
“Лють”: Міноборони допустило до експлуатації солдата-робота вітчизняного виробництва
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!