ГУР: Росія розширює кількість підрозділів ІПСО у складі своїх збройних сил

Росія розширює кількість підрозділів ІПСО у складі збройних сил. Спецпідрозділи інформаційного впливу з’явились, зокрема, у складі 3-ї та 51-ї загальновійськових армій збройних сил РФ.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України 18 березня.

За даними розвідників, для комплектування новостворених підрозділів ще у квітні 2024 року уряд Росії запровадив окрему групу військових спеціальностей ― “Інформаційне протиборство”.

Підготовка фахівців з ІПСО відбувається у військовій академії генштабу ЗС РФ та Військово-космічній академії ім. Можайського. За даними ГУР, переміщення таких спеціалістів між військовими частинами без погодження зі штабами військових округів заборонене.

“Розширення кількості підрозділів інформаційного впливу в структурі армії держави-агресора Росії свідчить про намір ворога збільшити масштаб інформаційно-психологічних атак проти України, наших Сил безпеки та оборони та українського суспільства”, – заявили в ГУР.

Що таке ІПСО

ІПСО (Psychological Operations, PSYOPS) — це інформаційно-психологічна операція. Йдеться про передачу аудиторії певної інформації та сигналів, щоб вплинути на емоції та поведінку людей, дії влади, організацій, груп та окремих осіб.

До елементів ІПСО належать дезінформація, пропаганда, перебільшення певної інформації або применшення іншої, диверсії в тилу, кібератаки.

Таким чином йдеться про “психологічну війну” задля “промивки мізків” та формування громадської думки у потрібному руслі. Такі операції використовуються як у мирний, так і у воєнний час.

Часто певну інформацію запускають через майданчики пропаганди, щоб надалі вона поширювалася вже самими носіями та ставала “вірусною”. Коли Інформація починає розповсюджуватися так званим “сарафанним радіо”, вона стає найбільш небезпечною.  Люди не довіряють офіційній інформації, натомість вірять Телеграм-каналу як єдиному надійному джерелу інформації. При цьому сам “автор” публікації найчастіше є ботом, який для прикриття може використовувати національну символіку.

Активність російських інформаційних спецоперацій проти України напряму залежить від ситуації на фронті та успіхів на міжнародній арені, пише “Суспільне”.

Читайте також:
СБУ попереджає про активізацію російської пропаганди: за час великої війни відкрили майже 2,5 тис. кримінальних проваджень проти інтернет-агітаторів

“Левова частка мережевих прокльонів на адресу військових і ТЦК — ботня”. Не ведіться на ІПСО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна