Сполучені Штати Америки готові відновити поставки в Україну високоточних керованих бомб GLSDB, після того, як вони були модернізовані для кращої протидії російським перешкодам.
Про це пише Reuters з посиланням на двох людей, знайомих з цією зброєю, цитує “Європейська правда” 14 березня.
Як зазначається, боєприпаси прибудуть на тлі повідомлень про те, що українські запаси далекобійних ракет ATACMS вичерпалися.
Бомби GLSDB були закуплені за часів адміністрації колишнього президента США Джо Байдена в рамках Ініціативи з надання допомоги Україні в галузі безпеки (Security Assistance Initiative).
Протягом останніх тижнів було проведено 19 випробувальних стрільб з метою оцінки ефективності модернізації GLSDB. Частина модифікацій передбачала підвищення стійкості зброї.
Востаннє українці використовували цю зброю кілька місяців тому, сказав один з учасників бойових дій. Повернення GLSDB на поле бою може відбутися вже найближчими днями, оскільки відповідні запаси вже є в Європі.
Російське глушіння завадило багатьом GLSDB великої дальності вразити намічені цілі, розповіли агентству у травні минулого року троє людей, знайомих з проблемами.
Протягом останнього року Україна прагнула отримати зброю великої, щоб Київ міг атакувати і руйнувати російські лінії постачання і склади.
У відповідь на цей виклик “Боїнг” запропонував Пентагону нову зброю з дальністю дії 161 км – GLSDB. Ця бомба має невеликі крила, які збільшують її радіус дії, і складається з бомби малого діаметру GBU-39 (SDB) і ракетного двигуна M26, які є поширеними в арсеналах США і відносно недорогими.
Але навігаційна система GLSDB, яка дозволяє їй обходити такі перешкоди, як гори і системи протиповітряної оборони, була успішно виведена з ладу російським глушінням, повідомили в травні троє людей, поінформованих з цього питання.
Бомба виготовляється спільно компаніями SAAB AB і Boeing, і була розроблена задовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році.
Нагадаємо, раніше глава польського уряду Дональд Туск підтвердив призупинення військової допомоги США для України через хаб з надання військової допомоги Україні.
11 березня про відновлення американської допомоги повідомили в Офісі президента України за підсумками зустрічі делегацій України й Сполучених Штатів у Саудівській Аравії.
Читайте також:
“Настав час для повної правди”: Зеленський зреагував на результат переговорів у Джидді
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!