Суддя Хмельницького міськрайонного суду Олег Антонюк у вівторок, 11 березня, оголосив виправдувальний вирок колишньому керівнику управління Служби безпеки України в Хмельницькій області Віктору Крайтору та співробітнику спецпідрозділу “Альфа” Віталію Тарадаю у процесі щодо обстрілу учасників акції протесту під управлінням СБУ у Хмельницькому у лютому 2014 року із центрального входу.
Про це Watchers повідомив прокурор Ігор Калінін.
У справі йдеться про події 19 лютого 2014 року. За версією слідства, Крайтор віддав наказ відкрити вогонь по протестувальниках, а Тарадай — виконав наказ і здійснив постріли. Тоді загинуло двоє людей, десять – отримали поранення.
Крайтора та Тарадая обвинувачували у перевищенні влади та службових повноважень (частини 2 статті 365 Кримінального кодексу в редакції Закону від 7 квітня 2011 року), вбивстві через необережність (частина1 статті 119 КК), нанесені необережного тяжкого або середньої тяжкості тілесного ушкодження (стаття 128 КК).
Сторона обвинувачення просила призначити Крайтору сім років позбавлення волі, Тарадаю — шість, а також позбавити обох права обіймати посади у правоохоронних органах та державних військових формуваннях на три роки.
У 2021 році одне з місцевих видань писало, що адвокатка Крайтора – Лілія Дудко просила суд закрити розгляд справи. Самі обвинувачені від будь-яких коментарів упродовж суду відмовлялися. Журналісти намагались взяти коментар Лілії Дудко телефоном, але поспілкуватися наразі не вдалося.
Як повідомив прокурор у коментарі журналістам, після виходу з нарадчої кімнати суддя оголосив виправдувальний вирок щодо обвинувачених через відсутність в їх діях складу кримінальних правопорушень і недоведеність винуватості — щодо Тарадая.
У справі було троє потерпілих: родичка загиблої – Ірина Шеремет, а також двоє поранених – Олександр Полудніцин та Володимир Гаман. Інші поранені учасники протесту, за даними слідства, отримали ушкодження під час обстрілу з іншого входу у будівлю СБУ та в інший час. Однак, за словами прокурора, слідство не встановило, хто їх спричинив.
Двоє потерпілих заявили цивільні позови про виплату компенсацій: Полудніцин просив 700 тисяч гривень, Шеремет – 1 мільйон гривень. Володимир Гаман не подавав цивільний позов. Утім, суд відмовився задовольнити цивільні позови.
Адвокатка потерпілих Ольга Веретільник зазначила в коментарі медіа, що планує оскаржувати вирок.
“Я думаю, що цей вирок — прояв лояльності до обласного СБУ, яке очевидно більш впливове, ніж це було до великої війни. Я вважаю, що в матеріалах провадження було достатньо доказів для того, щоб визнати обох винуватими. Те, що їх виправдали, повʼязано із впливом СБУ”, — зазначила вона.
Прокурор також буде оскаржувати вирок після отримання повного тексту судового рішення.
Читайте також:
Справа про розстріл хмельницького Майдану: суд поновив провадження щодо СБУшника Крайтора
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!