Із сайту Держдепу США видалили текст безпекової угоди з Україною: росіяни розповсюджують черговий фейк

Пропагандистські ресурси РФ поширюють фейкове повідомлення про буцімто видалення тексту безпекової угоди між США та Україною з офіційного сайту Державного департаменту США. Втім, у Центрі протидії дезінформації це заперечують.

Про це у четвер, 6 березня, ЦПД повідомив у Telegram.

“Ця інформація не відповідає дійсності і є черговою маніпуляцією російської пропаганди. Насправді текст документа опублікований на офіційних ресурсах США і доступний для перегляду. Угода укладена відповідно до норм міжнародного права та є чинною”, – зазначили в Центрі протидії дезінформації.

У ЦПД пояснили, щодо вебсайт Білого дому регулярно оновлюється з приходом кожної нової адміністрації, і матеріали про діяльність попереднього президента не видаляються, а архівуються. Це стандартна практика для збереження офіційної інформації та забезпечення безперервності урядової комунікації.

Документи про діяльність кожного лідера США та його адміністрації – офіційні заяви, пресрелізи та інші документи, – зберігаються на окремому архівному вебсайті. Тож інформація не зникає, а переміщується в архіви, що дозволяє кожній новій адміністрації Білого дому зосереджуватися на власній діяльності та актуальних питаннях.

Угода між Україною та США доступна за посиланням.

Контекст

Як повідомляла “Новинарняраніше, резидент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський 13 червня підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення оборонних спроможностей Києва.

Угода, підписана на полях саміту “Групи семи” в Італії, мала стати кроком на шляху до “майбутнього членства України в НАТО” та підтверджує підтримку Сполученими Штатами Києва в захисті суверенітету й територіальної цілісності.

В угоді також закріплений намір США  надавати довгострокову матеріальну, навчальну та консультативну, технічну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для “розвитку українських сил безпеки і оборони, здатних захистити суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримати майбутню агресію”.

У разі збройного нападу на Україну або загрози такого нападу американські та українські посадовці, згідно з угодою, мали б зустрітися протягом 24 годин, щоб проконсультуватися та визначити, які додаткові оборонні потреби потрібні Україні.

Читайте також:
“Українська розвідка сприяє початку збройного конфлікту між Азербайджаном та Вірменією”: Росія поширює новий фейк, – ГУР

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна