Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський і міністр оборони України Рустем Умєров привітали з Днем військового журналіста України, який святкують 16 лютого.
Відповідні привітання опублікували на своїх офіційних сторінках.
“Сьогодні, 16 лютого, ми відзначаємо День військових журналістів – людей, які фіксують історію нашої боротьби та героїчні моменти визвольної війни українського народу проти загарбників”, – зазначив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Головком також нагадав, що цей день встановлений для вшанування подвигів усіх військових журналістів невипадково, адже саме 16 лютого, десять років тому, неподалік міста Дебальцеве, загинув кореспондент телерадіостудії Міністерства оборони України “Бриз”,
капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткінн, який “до останнього подиху залишався вірним військовому та журналістському обов’язку”.
Сирський також додав, що в сучасному світі інформація – це зброя. І українські військові журналісти роблять величезний внесок у боротьбу з російською агресією, адже знаходяться на передових позиціях у районах ведення бойових дій і їхні матеріали зазвичай стають доказами воєнних злочинів військ РФ.
“Журналісти на війні на власні очі бачать перемоги й здобутки нашої армії. Завдяки їхній роботі, суспільство і союзники знають імена та обличчя Героїв – українських захисників та захисниць, які щоденно протистоять ворогу, ризикуючи власним життям. Нині ми вшановуємо не лише військових журналістів, а і їхніх цивільних колег, які з перших днів широкомасштабного вторгнення стоять поруч із Силами оборони України. Дякую всім фіксерам і продюсерам та кожному і кожній, хто допомагає поширювати правдиву інформацію про цю війну і працює, щоб в медіа був контент про Україну! Щиро дякую кожному військовому журналісту, оператору та фотографу за вашу службу! Бажаю стійкості, мужності, міцного здоров’я, творчого успіху та натхнення!”, – підсумував головком.
Міністр оборони України Рустем Умєров також підкреслив, що військові журналісти “не просто новини, а докази злочинів Росії та свідчення героїзму українців”.
“Сьогодні вшановуємо тих, хто став голосом і очима української армії. Тих, хто ризикує життям, щоб світ знав правду про нашу боротьбу. Військові журналісти працюють там, де найнебезпечніше – на передовій, під обстрілами, пліч-о-пліч із нашими захисниками. Ваші репортажі, фото та відео – це не просто новини, а докази злочинів Росії та свідчення героїзму українців. Світ дізнався про звірства в Бучі, Ізюмі, Маріуполі, про ракетні удари по мирних містах саме завдяки вашій роботі. Кожен ваш матеріал – це зброя правди, яка наближає справедливість і нашу перемогу”, – зазначив він.
Міністр також нагадав, що з 2014 року загинули 104 медійники – військові кореспонденти та ті, хто взяв до рук зброю, ставши на захист України.
Читайте також:
Від тяжкого поранення, отриманого у бою, загинув журналіст і військовий Андрій “Оператор” Андросович
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!