Сирський провів нараду з питань підвищення якості підготовки у ЗСУ: назвав проблеми й анонсував нову програму підготовки інструкторів

Рівень базової військової підготовки випускників навчальних центрів поліпшили, але психологічна підготовка залишає бажати кращого.

Про це в суботу, 1 лютого, заявив головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський за результатами традиційної щомісячної наради з питань підвищення якості підготовки у ЗСУ.

За його словами, проведено аналіз рівня підготовки випускників навчальних центрів, які пройшли довший курс базової загальної військової підготовки – тривалістю 1,5 місяця (замість 30 днів, як було раніше).

“На цьому етапі маємо відгуки з бригад про поліпшення готовності новачків. Будемо і надалі втілювати цю позитивну практику та посилювати її подальшим адаптивним курсом у військових частинах”, – зазначив головком.

Водночас він додав, що залишає бажати кращого рівень психологічної підготовки – цей напрям потрібно посилювати.

Крім того, Сирський анонсував впровадження нової програми підготовки інструкторів – зі збільшенням терміну їхньої підготовки з 1 до 2 місяців, посиленням змісту цієї програми та методики навчання інструкторів.

“Маємо хороший фідбек про хід і результати ще одного експерименту – проходження базової загальновійськової підготовки (надалі БЗВП) на базі бойових підрозділів. Заслухав доповідь командира однієї з механізованих бригад про проходження новачками БЗВП на її тилових полігонах. Висновки: проведення курсу БЗВП на фондах бригади дозволяє досягти вищого рівня підготовки особового складу”, – додав генерал.

За його словами, це дає змогу провести на місці контроль якості; забезпечити посилення навичок роботи з озброєнням і військовою технікою; покращити злагодження колективу та переймання військових традицій військової частини; суттєво зменшити випадки СЗЧ під час підготовки.

“Тобто йдеться про ще один приклад успішного досвіду, який доцільно втілювати на постійній основі. Будемо це масштабувати”, – підкреслив Сирський.

Водночас він вислухав пропозиції та проблемні питання, які постають у процесі підготовки. Зокрема це стосується укомплектованості груп інструкторів у бригадах та посилення їхньої роботи, залучення їх до навчальних центрів.

“Пропозиції враховані у п’ятомуму виданні програми БЗВП, розробленому за участі мого заступника полковника Олега Апостола. Він перебуває в тісній взаємодії із командирами на місцях, що дозволяє виявляти помилки, реалізувати варті уваги пропозиції, масштабувати кращі напрацювання бригад та навчальних центрів. Серед флагманів у підготовці, традиційно, частини ДШВ. Висловив подяку військовослужбовцям та підрозділам за плідну роботу на цьому напрямку. Визначив завдання для подальшого посилення підготовки особового складу”, – підсумував головком.

Читайте також:
Зеленський провів Ставку й анонсував нові формати підтримки бригад та комплектування підрозділів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна