Одне з п’яти місць: біля Дамаска виявили масове поховання з понад 100 тис. жертв режиму Асада

Правозахисники повідомили про масове поховання під Дамаском у Сирії, що містить тіла щонайменше 100 000 людей, вбитих колишнім урядом поваленого президента Башара аль-Асада. За їхніми даними, це одне з п’яти місць масових поховань у Сирії.

Про це розповів голова правозахисної організації “Сирійська оперативна група з надзвичайних ситуацій”, що базується в США, Муаз Мустафа в телефонному інтерв’ю агентству Reuters.

За його словами, масова могила в Аль-Кутайфа за 40 км від Дамаска містить тіла щонайменше 100 000 людей, убитих режимом Асада. За його словами, це одне з п’яти масових поховань, які він виявив за останні роки. Докази про масові поховання походять зі свідчень робітників, які втекли з Сирії.

​​”Сто тисяч — це найскромніша оцінка кількості тіл, похованих на цьому місці. Це дуже, дуже консервативна оцінка”, — сказав правозахисник, його цитує “Суспільне”.

Він додав, що впевнений, що масових поховань більше, ніж у п’яти місцях, і що поряд із сирійськими жертвами є громадяни США та Великої Британії та інші іноземці.

Мустафа розповів агенції, що розвідувальне відділення сирійських військово-повітряних сил “відповідає за передачу тіл із військових госпіталів, де тіла збирали після того, як їх закатували до смерті, до різних розвідувальних підрозділів, а потім їх відправляли до місця масового поховання”.

За його словами, трупи також транспортували до місць поховань за допомогою муніципального похоронного бюро Дамаска, персонал якого допомагав розвантажувати їх із рефрижераторних тягачів.

“Ми змогли поговорити з людьми, які працювали на цих масових могилах, які самі втекли з Сирії або яким ми допомогли втекти”, — сказав Мустафа.

Його група розмовляла з водіями бульдозеристів, які були змушені копати могили, і “багато разів за наказом здавлювали тіла, щоб вони помістилися, а потім покривали їх брудом”, сказав він.

Мустафа висловив занепокоєння тим, що місця поховань не захищені, і сказав, що їх необхідно зберегти, щоб зберегти докази для розслідування.

Reuters не зміг підтвердити звинувачення Мустафи. Зазначається, що за оцінками експертів, сотні тисяч сирійців були вбиті з 2011 року на тлі придушення Асадом протестів проти його правління.

Сирійці, правозахисні групи та інші уряди звинувачують Асада та його батька Хафеза, який був президентом перед ним і помер у 2000 році, у широкомасштабних позасудових вбивствах, включаючи масові страти у тюремній системі країни.

Асад неодноразово заперечував, що його уряд порушував права людини, і називав своїх недоброзичливців екстремістами.

Читайте також:
Сигнал літака з Асадом на борту втрачено через дії екіпажу, а не авіакатастрофу: усе за інструкцією росіян, – ГУР

Контекст

Як писала “Новинарня” раніше, зранку 8 грудня сирійські повстанці оголосили про звільнення столиці Сирії міста Дамаск. Командування сирійської армії повідомило офіцерам про падіння режиму президента Башара Асада і його втечу зі столиці.

Про це повідомляють видання CNNReutersAssociated Press.

“Ми оголошуємо місто Дамаск вільним від тирана Башара аль-Асада”, – заявили в Управлінні військовими операціями сирійських повстанців. Вони стверджують, що зайшли до столиці без опору з боку армії.

Офіцер сирійської армії на умовах анонімності повідомив західнимм ЗМІ, що Башар Асад залишив Дамаск і вирушив в невідомому напрямку.

Міжнародний аеропорт Дамаска припинив приймати і відправляти рейси.

Лідер найбільшого повстанського угруповання в Сирії заборонив своїм бійцям наближатися до державних установ, заявивши, що наразі вони залишатимуться під наглядом прем’єр-міністра країни. Сам прем’єр-міністр Сирії Мохаммад Газі аль-Джалалі оголосив, що готовий підтримати безперервність правління і буде співпрацювати з будь-яким керівництвом, яке обере сирійський народ.

На вулицях і в мечетях Дамаска натовпи людей святкують повалення режиму Башара Асада.

Читайте також:
Після падіння режиму Асада в Сирії РФ втратила свій статус вагомого гравця на Близькому Сході: ніяке “перемир’я” в Україні не врятує режим Путіна, – Богданов

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна