Потоплення двох танкерів у Керченській протоці може стати однією з найбільших техногенних катастроф в Чорному морі, – Greenpeace

Кожен із двох танкерів “Волгонефть”, які зазнали краху в Керченській протоці, міг перевозити до 5000 тонн нафтопродуктів. Якщо така кількість сировини опиниться в морі, ця аварія буде однією з найбільших техногенних катастроф в акваторії Чорного моря.

Про це повідомляє Greenpeace в коментарі “Медузі”.

Організація нагадала, що у 2007 році в тому ж місці зазнав аварії інший танкер класу “Волгонефть”. За офіційними даними, у море тоді потрапило 1600 тонн мазуту. Ця аварія призвела до забруднення десятків кілометрів берегової лінії і завдала шкоди рослинному та тваринному світу: важкі фракції нафтопродуктів осіли на дні, знищивши донні організми, якими харчуються риби, а легкі нафтопродукти покрили плівкою поверхню води, що призвело до загибелі водоплавних птахів.

Контекст

Вранці 15 грудня стало відомо, що поряд із Керченською протокою тонуть два російські кораблі “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Їх розламало навпіл, і мазут почав текти у воду. Попередньо, причиною інциденту став шторм.

На борту одного судна перебуває 13 членів екіпажу, на борту іншого — 14.

Чотири тисячі тонн мазуту витекло з резервуарів “Волгонефть-212”. У морі утворилася величезна чорна пляма. Рятувальники на буксирах намагаються витягнути моряків із води.

На допомогу екіпажу з Керчі вийшов буксир “Меркурій” і вилетів Мі-8 МНС Росії з рятувальниками.

“Волгонефть-212” побудували 55 років тому. Причому спочатку судно було стандартним танкером. Однак 1990-х воно пройшло через укорочення до стандарту “річка—море”: центр судна вирізали, а потім зварили разом корму і ніс. За попередньою інформацією, якраз у цей шов припав потужний удар хвиль, і він “розійшовся”.

Читайте також:
У Балтійському морі російський корабель випустив сигнальні боєприпаси під час операції ВПС Німеччини

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна