РФ приховує військове застосування хімречовин щільним вогневим впливом, що унеможливлює розслідування, – Сили підтримки ЗСУ

Російські окупанти використовують небезпечні хімічні речовини переважно на тих напрямках, де зосереджують найбільше своїх сил. При цьому вони приховують їхнє застосування щільним вогневим впливом, що унеможливлює виявлення та відбір проб для подальшого розслідування.

Про це заявив начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління радіаційного, хімічного, біологічного захисту Командування Сил підтримки ЗСУ Артем Власюк, передає “Інтерфакс-Україна” 13 грудня.

Загалом з початку повномасштабної війни підрозділи радіаційної, хімічної, біологічної розвідки, зокрема командування Сил підтримки ЗСУ, зафіксували понад 4 800 випадків застосування небезпечних хімічних речовин.

Зокрема, йдеться про сльозогінні гази, так звані CS та CN, які зазвичай використовують підрозділи безпеки: поліція, нацгвардія різних країн, зокрема РФ, для боротьби із заворушеннями.

Власюк наголосив, що використання таких засобів під час ведення бойових дій проти особового складу Сил оборони України – порушення міжнародного права.

Водночас у ЗСУ зауважили, що це не є хімічною зброєю, а окремим видом ураження.

“Підрозділи ЗС РФ, на нашу думку та проведений аналіз, використовують хімречовини на тих напрямках, де зосереджують найбільше свої зусилля та приховують при цьому саме застосування таких засобів щільним артилерійським, ракетно-бомбовим та іншим вогневим впливом, чим унеможливлюють виявлення таких засобів, тобто застосування небезпечних хімічних речовин на полі бою, а також унеможливлюють відбір проб для подальшого розслідування та притягнення РФ до відповідальності за порушення міжнародного права”, – заявили в ЗСУ.

Командування Сил підтримки ЗСУ поінформувало, що загалом за минулий місяць було зафіксовано майже 170 таких застосувань.

“Наразі інтенсивність застосування сльозогінних гранат типу К-51, РГ-Во, що є на озброєнні у ЗС РФ, дещо зменшується, оскільки температура падає і ефективність та стійкість диму від вибуху таких засобів дещо знижується”, – сказав Власюк.

Читайте також:
РФ отруїла хімічними речовинами понад 2000 українських військових, троє померли

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна