“Місто взяли в заручники за вказівкою Офісу”: в. о. міського голови Чернігова йде у відставку через “погрози чиновників з військових адміністрацій”

Виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако йде у відставку. За його словами, причина – погрози з боку чиновників з військових адміністрацій.

Про це він заявив у суботу, 7 грудня.

“Двоє призначених згори так званих “військових адміністраторів” спільно з деякими шкідниками в погонах, які своїми діями весь цей час лише ганьблять службу безпеки, намагаються розправитися з місцевим самоврядуванням. Чого ми тільки не бачили за ці декілька років війни”, – зазначив він.

За словами Ломако, щоб не пустити на сесію представників громади, їх знімали з потягів, закривали в лікарнях, затримували на блокпостах… мінували сесійну залу, погрожували звільненням та кримінальними справами, вривалися до зали ряжені у форму ТЦК та силоміць забирали депутатів, влаштовували інформаційні атаки у своїх брудних телеграм-каналах, тероризували телефонними погрозами рідних та близьких…

“Лише за останній час у міськраді було понад 40 обшуків. Якщо додати структурні підрозділи та комунальні підприємства — буде більше ста, — зазначив він. — Традиційно перед кожною сесією дається команда “фас”, і до мене додому на світанку вриваються силовики. У мене риторичне запитання до центральної влади: скажіть, це вже остаточне торжество демократії чи ще ні? Військові адміністратори настільки зайняті розправою, що жодного разу не відзвітували перед чернігівцями про свою роботу. А знаєте чому? Бо їхній звіт буде явкою з повинною. Про що вони розкажуть? Як переслідували депутатів і забороняли їм відвідувати сесії? Чи як крали гуманітарну допомогу зі складів? Чи як виписували собі премії за рахунок чернігівців? Чи як блокували законні рішення міської ради? Вони так захопилися розправою, що забули про свої прямі обов’язки — захищати місто, і допустили російську ракетну атаку на драмтеатр, де вирішили провести виставку бойових дронів. Хтось бачив результати розслідування про злочинну службову недбалість? Ні! Хоча б один із них був покараний? Ні! Жоден із них не поніс відповідальності. Жоден із них не вибачився перед рідними загиблих. Їм просто соромно дивитися в очі чернігівцям!”

Читайте також:
Апеляційний суд підтвердив відсторонення від посади мера Чернігова Атрошенка, який у контрах з ОП

Ломако також заявив, що чиновники з військових адміністрацій на чолі з її головою “взяли місто в заручники”:

“Через дії очільника військової адміністрації, який, по суті, є лише виконавцем завдань згори, у місті було зупинено громадський транспорт. Місто стояло перед загрозою зриву опалювального сезону. Блокувалося спорудження оборонних споруд біля Чернігова. Виділена нами з громадою допомога Збройним силам на мільйони місяцями лежала на складах. Місяцями не вирішувалися земельні питання підприємців Чернігова. Відновлення пошкодженого ракетними обстрілами міста було загальмовано. Бо клерку на чолі військової адміністрації була вказівка зверху нічого не підписувати. Він так і зробив, бо їм усе одно. Бо їх не обирають. Вони харчуються за гроші громади, але на посаду їх призначають згори. Тому плювати вони хотіли на громаду, їм важлива лише думка господарів із печерських пагорбів… Чиновники з військових адміністрацій за вказівкою Офісу так і вчинили: взяли місто в заручники”.

Також він зазначив, що йому поставили умову – піти з посади.

“Мені передали простими словами: якщо я цього не зроблю, вони занурять місто в хаос. І показали, що буде, якщо відмовлюся: зрив бюджету на 2025 рік, повна зупинка роботи найбільшої лікарні міста, відсутність розрахунків із підрядниками, що працюють на відновлення міста, зупинка харчування в закладах дошкільної освіти, повна зупинка громадського транспорту, жодної копійки на ЗСУ та багато іншого! І я б не повірив, що вони на таке здатні, якби такого вже не відбувалося раніше”, – додав Ломако.

Тож, за його словами, щоб “звільнити із заручників Чернігів”, 7 грудня, у День місцевого самоврядування, він подав заяву про звільнення з посади секретаря міськради та просить її розглянути на найближчій сесії.

“Вони взяли місто в облогу. Я цю облогу маю зняти. Якщо ціна — моя посада, я цю ціну заплачу… Для мене життя міста — важливіше будь-яких посад… Залишаю посаду з бюджетом на 2025 рік, теплом та світлом в оселях, програмами захисту та відновлення, пристойними темпами відбудови міста та рекордною допомогою для Збройних сил. Продовжу працювати та боротися. Проти негідників та за краще майбутнє для Чернігова”, — підсумував Ломако.

Читайте також:
На Чернігівщині хочуть посилювати мобілізацію

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна