Рада у першому читанні прийняла законопроєкт про створення суду присяжних в Україні

Верховна Рада 5 грудня підтримала законопроєкти про створення суду присяжних в Україні.

Про це повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк.

Так, законопроєкт №3843 про створення суду ухвалили у першому читанні з доопрацюванням 232 голосами.

Законопроєкт №3844 про зміни до закону “Про судоустрій” у зв’язку із впровадженням суду присяжних підтримали 237 депутатів.

Автори законопроєкту №3843 стверджували, що остання судова реформа щодо введення “суду присяжних” замість народних засідателів виявилася фактично підміною понять, пише “Суспільне”. Мовляв, Інститут народних засідателів, якій існував у судочинстві на підставі статті 124 Конституції України (редакція 1996 року), законотворці просто назвали інститутом присяжних і в такий спосіб прозвітували про начебто виконання конституційних настанов,

Законопроєктом пропонується встановити в окремому законі «Про суд присяжних», що суд присяжних — це форма безпосередньої реалізації природнього, закріпленого в Конституції України права народу на здійснення правосуддя. Він буде здійснювати судочинство в суді першої інстанції у кримінальних справах, зазначає “Судово-юридична газета”.

Суд присяжних складається з одного професійного судді і Лави присяжних. Професійний суддя суду присяжних є процесуальним головуючим у судовому засіданні та не бере участі в прийняті рішення Лавою присяжних по суті обвинувачення.

Лаву суду присяжних складають 8 присяжних. Склад Лави формується на основі випадкового автоматизованого відбору кандидатів у присяжні із числа громадян України, які постійно проживають у відповідному суддівському окрузі.

Лава присяжних за наслідками судового розгляду обвинувачення особи постановляє рішення по суті обвинувачення (вердикт).

Читайте також:
Рада провалила законопроєкт про кримінальну відповідальність за публікування даних із реєстрів

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна