26 листопада у лікарні внаслідок поранень, отриманих в ході бойових дій на Харківському напрямку, помер працівник Запорізької атомної електростанції, військовослужбовець ЗСУ Святослав Наумичев.
Про це повідомив “Енергоатом”.
“В бою на Харківському напрямку Святослав отримав численні поранення. Лікарі кілька днів боролись за його життя. Але, на жаль, серце перестало битися”, – йдеться в повідомленні.
Святослав Наумичев працював інженером реакторного відділення на ЗАЕС. На захист України став з перших днів повномасштабного вторгнення, доєднавшись до лав 113-го окремого батальйону 110-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ.
“На навчаннях тероборони, які проходили в Енергодарі перед початком повномасштабної війни, я знайшов однодумців та майбутніх побратимів. І коли почалася велика війна, діяв радикально. Спочатку зателефонував на роботу і попередив керівництво, що йду на фронт. Потім зв’язався з товаришем, який вже воював, запитав, що потрібно, і з усім необхідним поїхав у місце дислокації. Інакше вчинити я не міг, бо це б означало просто сидіти і чекати, коли ворог прийде до тебе”, – розповів воїн в інтерв’ю “Енергоатому” для рубрики “Вартові світла”, опублікованому в березні 2024-го.
За понад два роки повномасштабного вторгнення Святослав Наумичев встиг повоювати на різних напрямках – зокрема на Запорізькому та Донецькому. Станом на березень 2024-го перебував на кордоні з Росією (місце дислокації з міркувань безпеки військовий не називав), займався там розвідкою та коригуванням артилерійського і мінометного вогню за допомогою дронів.
“То в перші місяці це щось незвичне і страшне, якийсь новий порядок, розпорядок. А зараз війна вже стала повсякденним життям, до якого звик. Ти щоранку прокидаєшся і просто йдеш виконувати свої обов’язки. Тепер несення служби, наряди, слідкування за просуванням ворога – це вже буденність. І якщо все робити правильно, розумно, то з великою ймовірністю нічого поганого не станеться. Це хіба вже буде “чорний лебідь”, – поділився військовий.
Про службу у війську Святослав відгукувався так: “Зараз у громадян більше варіантів, ніж у нас було на початку, вони мають можливість самостійно обирати рід військ для служби і бути, наприклад, зв’язківцями, пілотами, розвідкою, штурмовиками, водіями тощо. Або й взагалі піти працювати в тил і виконувати різні забезпечувальні функції. Там якраз потрібно багато людей. Тих, хто воює, 15-20%, інші – на забезпеченні.
Захищати країну і воювати – це вибір кожного, і ми маємо його прийняти. Втім, я впевнений, що ця війна увійде в історію і покаже, яким світ буде надалі. Тому варто приєднатися до цих історичних подій і викластися по максимуму. Ми маємо зробити все, щоб не переміг диктаторський режим, бо тоді недалеко і до ядерної війни!”.
Під час служби військовий був відзначений почесним нагрудним знаком “За взірцевість у військовій службі” та нагороджений “Золотим хрестом”.
Читайте також:
На війні загинув журналіст із Луганська, військовий ЗСУ Андрій Бучак
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!