У сучасному світі, який дедалі більше глобалізується, вже годі й уявити по-справжньому освічену людину без знання англійської мови. Питання, чи варто дитині вивчати англійську, у цивілізованих державах навіть не стоїть. Необхідність її знати є чимось очевидним, а розмірковувати можна хіба що про те, які ще (і скільки) мови варто вивчити додатково.
І це цілком зрозуміло, адже англійська на сьогодні є справжньою мовою міжнародного спілкування, якою можуть порозумітися люди з більшості країн. Тож навіть якщо ви самі не володієте “інглішем” і досі якось без цього обходилися, то для наступних поколінь це знання вже є необхідністю. На жаль, через війну чи інші обставини далеко не всі українські діти мають змогу ходити в школу й тим паче до репетитора. Але вихід є: порятунком у цій ситуації може стати англійська мова для дітей онлайн.
Водночас для того, щоб дитина вчилася із задоволенням і легко засвоювала матеріал навіть без учителя поруч, важливо правильно організувати цей процес. Наведемо кілька порад, як це краще зробити.
Не секрет, що чим раніше почати вивчення іноземної мови, тим краще вона засвоїться. Тож у наші дні існують методики навчання навіть для найменших малюків, які ще лише вчаться розмовляти. Але варто розуміти, що маленьким дітям особливо важливо навчатися в атмосфері гри. Тож якщо ви з малюком вчитеся онлайн, обирайте сайти з анімаціями, піснями, інтерактивними завданнями чи навчальними іграми. Для дітей дещо старшого віку актуальним буде також розв’язання кросвордів чи інтерактивні вікторини.
Діти швидко втомлюються, тому онлайн-заняття повинні бути короткими — 20–30 хвилин. Вашій дитині важко висидіти на місці навіть стільки? Не проблема — хай урок триває всього 10 хвилин. Але дуже важливо, щоб ці заняття були регулярними. Це допомагає закріплювати знання і водночас уникати перевтоми. Важливо також встановити чіткий розклад, щоб навчання стало частиною звичного ритму.
Основна мета вивчення мови — вміння спілкуватися. Тому ефективні онлайн-заняття мають включати розмовні вправи з викладачем чи іншими дітьми. А оскільки діти найкраще засвоюють матеріал, якщо йдеться про те, що їм цікаво й поза уроками, обирайте для них співрозмовників за інтересами. Це може бути обговорення улюблених мультфільмів, супергероїв, машинок, онлайн- та офлайн-ігор тощо.
Важливо, щоб дитина відчувала: вона досягає успіху й просувається вперед, навіть якщо навчання насправді дається непросто. Тож варто продумати систему заохочення, яка мотивуватиме вчитися далі. Це можуть бути віртуальні медалі, наклейки за досягнення чи цілком собі матеріальні “призи”. І, звичайно, обов’язково хваліть дитину за успіхи та старанність, адже похвала — це теж дуже важливий елемент навчання.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!