З Трампа знімають федеральні обвинувачення

Обраний президент США Дональд Трамп не буде федеральним обвинуваченим після інавгурації 20 січня.

Про це пише “Голос Америки” у вівторок, 26 листопада.

“У понеділок окружна суддя США Таня Чуткан у Вашингтоні швидко відхилила звинувачення в тому, що Трамп незаконно намагався скасувати поразку у 2020 році. Вона зробила це після того, як спецпрокурор США Джек Сміт визнав у суді, що політика Міністерства юстиції виключає переслідування чинного президента”, – йдеться в матеріалі “Голосу Америки”.

Зазначається, що Сміт також звернувся до апеляційного суду в Атланті з проханням вилучити Трампа зі справи про апеляцію. Прокурор раніше подав апеляцію, щоб відновити звинувачення у тому, що Трамп тримав сотні секретних документів національної безпеки у своєму маєтку на березі океану у Флориді після завершення президентства у 2021 році.

Прокурор заявив, що підтримує суть обох звинувачень проти Трампа, але додав, що звинувачення мають бути зняті.

На платформі Truth Social Трамп заявив: “Ці справи, як і всі інші справи, через які я був змушений пройти, є порожніми та незаконними, і їх не слід було починати”.

Він сказав, що понад 100 мільйонів доларів грошей платників податків “витратили даремно в боротьбі Демократичної партії проти їхнього політичного опонента, мене. Це було політичне викрадення, і це низька точка в історії нашої країни, що таке могло статися, і все ж я вистояв, незважаючи ні на що, і переміг”.

Під час виборчої кампанії Трамп пообіцяв, що якщо його оберуть на другий термін, він звільнить Сміта “за дві секунди” після того, як знову стане президентом. Але американські ЗМІ повідомляють, що Сміт планує покинути Міністерство юстиції до того, як Трамп вступить на посаду.

Про які справи йдеться

У справі Трампа, яку розглядає суд Вашингтона, республіканця звинуватили у тиску на посадовців, щоб вони змінили результати виборів 2020 року, за якими переміг демократ Джо Байден, а також у поширенні брехні про те, що Байден переміг лише через масові фальсифікації та порушення виборів.
Прокурор попросив Чуткан закрити справу так, щоб залишити можливість поновити звинувачення після того, як Трамп вдруге піде з посади в січні 2029 року.

Справи Сміта так і не дійшли до суду, тому деякі американські правники стверджують, що Трамп, коли він знову вступить на посаду, може спробувати помилувати себе, щоб завершити свої юридичні проблеми. Цього раніше не робив жоден президент.

В Атланті Сміт попросив федеральний апеляційний суд виключити Трампа як співвідповідача з апеляції спеціального прокурора на рішення окружного судді США Ейлін Кеннон.

Кеннон відхилила справу щодо секретних документів на тій підставі, що Сміт був незаконно призначений спеціальним радником. Кеннон цим рішенням порушила правовий прецедент щодо призначення спеціальних прокурорів, і погодилась із адвокатами Трампа в тому, що Сміта призначили незаконно.

Йдеться про справу за звинуваченнями у зберіганні секретних документів у Мар-а-Лаго, будинку та приватному клубі Трампа на узбережжі Атлантичного океану у Флориді. Трампа та співобвинувачених Карлоса Де Олівейру та Волтайна (Волта) Науту звинуватили в спробі перешкодити зусиллям уряду отримати документи, які згідно із законом США повинні бути передані до Національного архіву після того, як Трамп залишив посаду у січні 2021 року.

Сміт попросив апеляційний суд усунути Трампа зі справи, але залишити його співвідповідачів, що відкриває шлях для оскарження рішення Кеннон відхилити справу після того, як Трамп знову прийде до влади.

У звернення до суду у Вашингтоні Сміт зазначив, що заборона Міністерства юстиції притягувати до суду діючих президентів “є категоричною і не залежить від тяжкості інкримінованих злочинів, сили урядових доказів або обґрунтованості обвинувачення, які уряд повністю підтримує”.
Розгляд справ, які слухали Чуткан у Вашингтоні та Кеннон у Флориді, затягнувся на місяці, при цьому адвокати Трампа багато разів оскаржували звинувачення.
Раніше цього року Верховний суд постановив, що Трамп і всі колишні президенти мають імунітет від судового переслідування за будь-які офіційні дії під час президентства, але не за неофіційні дії.

До перемоги Трампа на президентських виборах 5 листопада та зняття Смітом обвинувачень, прокурор переробляв свою справу щодо втручання у вибори проти Трампа, щоб врахувати рішення Верховного суду.

У заяві після двох позовів Сміта до суду напарник Трампа на виборах, обраний віцепрезидент Джей Ді Венс, посилався на юридичну небезпеку Трампа, коли він балотувався на новий чотирирічний термін у Білому домі.

“Якби Дональд Трамп програв вибори, він, цілком можливо, провів би решту свого життя у в’язниці, – написав Венс у соціальних мережах, додавши. – Настав час переконатися, що те, що сталося з президентом Трампом, більше ніколи не повториться в цій країні”.

Читайте також:
“Ще трошки, от зараз Трамп закінчить цю жахливу війну”, або Про що говорять у кулуарах Верховної Ради

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна