США знімають далекобійні удари для України тільки по Курщині, куди зайшли військові КНДР, – ЗМІ

Рішення Білого дому дозволити Україні застосувати далекобійні американські ракети по території Росії нібито стосується виключно Курської області РФ і задумане як реакція на залучення у війну військовослужбовців Північної Кореї.

Про це з посиланням на видання Axios пише у понеділок, 18 листопада, “Європейська правда”

Поінформований співрозмовник видання стверджує, що Україні дозволили застосовувати ATACMS поки лише на території Курської області Росії, де у бойових діях на боці РФ почали брати участь військові КНДР.

Києву нібито повідомили про рішення три дні тому.

За його словами, мотивацією для цього рішення є стримати Північну Корею від надсилання додаткових своїх сил для допомоги Росії у війні проти України.

“В американській адміністрації сподіваються, що якщо північнокорейські сили у Росії потраплять під серйозний удар, у Пхеньяні можуть переглянути рішення щодо подальшої підтримки Росії людськими силами, і це сприятиме невдачі російського контрнаступу для витіснення українських сил із Курщини”, – пише видання.

Як писала “Новинарня“, 17 листопада увечері стало відомо, що США дозволили Україні завдавати ударів по території Росії американськими далекобійними ракетами ATACMS.

Довідка

ATACMS — далекобійна високоточна балістична ракета, яка може вражати цілі на відстані до 300 кілометрів. Після пострілу вона здіймається вгору і далі, розганяючись, б’є по цілі майже вертикально. Швидкість падіння ATACMS понад 3500 км/год.

Україна використовує ATACMS на своїй території вже понад рік та неодноразово закликала США надати дозвіл на удари по Росії.

Читайте також:
Умєров передав США список цілей для ATACMS у Росії

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна