Понад 300 жертвам сексуального насильства під час війни виплатили репарації

Понад 300 українців отримали виплати в межах проєкту з проміжних репарацій через сексуальне насильство, пов’язане з війною.

Про це в четвер, 14 листопада, повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко під час презентації проєкту, передає “Громадське”.

За її словами, наразі вже отримали 535 заяв на участь у проєкті, і ця кількість збільшується щотижня.

Найбільше звертаються чоловіки — 300 заяв, 224 — від жінок, 9 — від дівчат і 2 — від хлопців.

Виплатити репарації вже отримали 308 жертв, серед яких 157 чоловіків, 150 жінок та 1 хлопчик.

260 із задоволених заяв стосувалися періоду після повномасштабного вторгнення, 48 — до нього.

Найбільше заяв надійшло з Херсонської області — 147, з Донецької області — 51, та Київської області — 32.

Детальніше про проєкт із виплат

За бажанням, постраждалі можуть отримати супровід призначених кейс-менеджерів, які допомагають людині отримати медичну, правову та соціальну допомогу. Звернутися по допомогу можуть усі постраждалі, які зазнали тяжких форм сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом унаслідок агресії Росії проти України, починаючи з лютого 2014 року.
Постраждалим від сексуального насильства під час війни виплачуватимуть по €3000. Фонд Global Survivors Fund, який наповнюють уряди різних країн, у межах пілотного проєкту виплачуватиме репарації постраждалим (з держбюджету репарації наразі не виплачуватимуть, оскільки Київ іще законодавчо до цього не готовий).
План дій міжнародного фонду такий: спершу хочуть зібрати дані від постраждалих, потім ідентифікувати, чи правдиві їхні свідчення та, чи відповідають ці кейси критеріям СНПК. Якщо так, тоді на кожного й кожну чекає виплата розміром 3000 євро.

Читайте також:
Правоохоронці ідентифікували військового РФ, який зґвалтував неповнолітню на Херсонщині

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна