Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зустрівся з представниками громадськості — волонтерами Сергієм Стерненком та Ігорем Лаченковим, Любов’ю Шипович — засновницею благодійного фонду Dignitas, та правозахисницею і співзасновницею ГО “Принцип” Любов’ю Галан.
Про це 12 листопада повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ.
Примітно, що зустріч відбулася після нещодавнього інциденту зі Стерненком, який заявив, що його оголошення в розшук через нібито неявку в ТЦК є “прямою вказівкою” головкома.
Зустріч Сирського з волонтерами провели за сприяння радника президента Дмитра Литвина. У ній також брали участь начальник Військової служби правопорядку у ЗСУ полковник Віталій Левченко та начальник Головного управління психологічної підтримки персоналу ЗСУ полковник Андрій Мартинов.
Повідомляється, що під час зустрічі обговорили низку питань, які є нагальними для життєдіяльності усіх складових Сил оборони України — починаючи від технологічних інновацій, що впроваджуються у військах, до поточних проблем консолідації суспільства довкола армії.
“Учасники розмови погодилися, що такі зустрічі є корисними, з огляду на можливість конструктивної дискусії. Така практика у подальшому сприятиме нівелюванню деструктивного впливу противника на особовий склад та українське суспільство”, – зауважили в Генштабі.
“Приєднався, щоб особисто проговорити усі проблемі питання, які озвучую вже тривалий час. Вважаю правильним використовувати усі можливості, аби доносити прямо і як є проблеми військових, із якими працюємо”, – зазначив Стерненко.
За словами волонтера, він доніс найбільш “наболілі” питання, як створення ефективного механізму зміни місця служби (переведення), потреба оцінки ефективності командирів для максимально збереження людей та структурно-організаційні питання.
“Окремо — про подальший розвиток безпілотних систем, у тому числі для протиповітряної оборони. У нас в цьому є великі перспективи”, — написав Стерненко про зустріч головнокомандувача ЗСУ з волонтерами та представниками громадянського суспільства.
Як повідомляла “Новинарня” раніше, Сергій Стерненко 7 листопада оприлюднив заяву, що його оголосили в розшук після того, як присилали повістку за старою адресою в Одесі. Хоча, пише активіст, він давно живе в Києві, оновив дані в застосунку “Резерв+”, а в день початку розшуку був на зустрічі в Міноборони з питань постачання дронів для армії.
“Будемо розбиратися з цією цікавою ситуацією. Але вже є підстави вважати, що це може бути «привіт» від армійської системи за критику та заклики провести реформу, якої вимагають наші військові. Або комусь дуже хочеться зупинити постачання дронів до війська та проєкти по знищенню російських розвідувальних та ударних БПЛА”, – зазначив він.
В Одеському ТЦК спростували заяву волонтера Сергія Стерненка про те, що оголошення його у розшук як ухилянта є помстою за критику військових структур. Там заявили, що “діють виключно в рамках законодавства” і що Стерненко не повідомив про низку важливих деталей, зокрема про те, що він уже нібито відвідав Приморський РТЦК та СП, де сплатив адміністративний штраф за порушення правил військового обліку, та про те, що був направлений на військово-лікарську комісію.
Водночас сам ж Стерненко заявив, що його оголошення в розшук через нібито неявку в ТЦК є “прямою вказівкою” головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!