В Україні створили Центр реінтеграції звільнених з полону військових

У середині жовтня реабілітаційний госпіталь в Центральному регіоні України отримав статус Центру реінтеграції для військовослужбовців, звільнених з полону.

Про це в суботу, 2 листопада, повідомили в пресслужбі Міністерства оборони України.

Заклад розпочав працювати зі звільненими з полону військовослужбовцями з кінця серпня цього року.

Представники Міністерства оборони презентували днями представникам Офісу президента та уряду концепцію надання послуг у центрі. Він забезпечуватиме комплексну медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу та реінтеграційні заходи.

Також урядовці поспілкувалися з персоналом центру та військовослужбовцями, які проходять там реінтеграційні заходи. Їхні відгуки та пропозиції ляжуть в основу змін до постанови Кабінету Міністрів України №296 від 15 березня 2024 року щодо заходів з реінтеграції, які вже готує Міністерство оборони.

«Ми маємо чітко визначити весь шлях військовослужбовця після звільнення з полону — від першого медичного огляду до повного курсу реабілітації в Центрі й подальшого психологічного відновлення, в тому числі після звільнення з військової служби. Зараз ми працюємо над створенням цільової моделі з конкретними термінами та послідовністю всіх необхідних заходів для медичної допомоги,  реабілітації, психологічної допомоги», — наголосила начальниця Департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова.

За її словами, оновлена постанова дозволить структурувати процес реінтеграції та забезпечити військовослужбовцям, які повернулися з полону, повноцінний доступ до всіх необхідних медичних, реабілітаційних та психологічних послуг в одному місці.

Наразі в центрі вже забезпечено базові умови для надання медичної, психологічної допомоги та реабілітації, а також силами Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних сил України забезпечуються реінтеграційні заходи. До надання необхідних медичних обстежень та допомоги також залучаються цивільні заклади охорони здоров’я.

Читайте також:
Міноборони оголосило старт і тему другого хакатону “Наступ машин”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна