Упродовж останніх двох років російські військові в закритому містечку під Сергієвим Посадом у Підмосков’ї розширюють радянську біолабораторію.
Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на аналіз супутникових знімків, матеріал цитує “Радіо Свобода”.
Новий комплекс будівель площею понад 23 тисячі квадратних метрів будують на території закритого військового містечка Сергіїв Посад-6. Там розташований науково-дослідний інститут міністерства оборони.
The Washington Post пише, що деякі нові будівлі мають ознаки біолабораторій для роботи з патогенами. Активність на об’єкті супутники зафіксували за кілька місяців після початку повномасштабної війни Росії проти України.
Газета стверджує, що об’єкт має високий ступінь захисту. На це вказують десятки установок для фільтрації повітря на даху, підземна інфраструктура, підвищені заходи безпеки та планування. За словами співрозмовників видання, на території можливої лабораторії також є електростанція.
Аналітики американської розвідки дійшли висновку, що на об’єкті, ймовірно, все ще зберігаються заморожені колекції вірусів, які вивчалися та тестувалися за радянських часів, пише The Washington Post.
У військовому містечку Сергіїв Посад-6 розташований 48-й Центральний науково-дослідний інститут міністерства оборони Росії. Офіційно НДІ розробляє засоби медичного захисту від особливо небезпечних інфекцій для армії та населення. За словами офіційних осіб, у лабораторіях ведеться вивчення смертельних мікробів з метою зміцнення захисту країни від біотероризму та майбутніх пандемій.
Із травня проти інституту запроваджені санкції США. Вашингтон вважає його причетним до розробок хімічної та біологічної зброї. НДІ також підозрюють у сприянні у виробництві хімічної зброї, використаної у 2018 році під час замаху на колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочку.
Читайте також:
НАТО надасть Україні обладнання для захисту від біологічних, хімічних, радіологічних і ядерних загроз
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!