У Свято-Михайлівському соборі в Черкасах сталася бійка між вірянами “УПЦ МП” й ПЦУ: люди розпилювали газ та кидалися лавками. ВІДЕО

доповнено

Після заяви капелана про перехід Свято-Михайлівського собору у Черкасах до Православної церкви України, біля храму виникла бійка між представниками ПЦУ та вірянами “УПЦ МП”. Спершу прибічники Московського патріархату на чолі з митрополитом Феодосієм захопили собор, проте згодом були вимушені його залишити: у храм зайшли віряни ПЦУ і в ньому вперше пролунала молитва українською мовою.

Про це пише “Суспільне” та повідомляють місцеві Телеграм-канали.

До медиків звернулися кілька людей, зокрема, жінка із перебинтованою головою та чоловік, якого, за словами вірян, забризкали перцевим балончиком.

Зазначається, що представники “УПЦ МП” зачинилися у храмі і нікого туди не пускають. Разом із ними – підозрюваний у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі митрополит МП Феодосій.

Видання “18000” оприлюднило відео з середини собору, де відбулася сутичка: прибічники Московського патріархату виганяють капеланів та вірян ПЦУ.

Як розповів “Суспільному” військовий капелан Володимир Рідний, голосування громади про перехід до Православної церкви України відбулося раніше та юридично оформлене.

Перехід громади до Православної церкви України відбувся 12 червня 2024 року і нині храм належить ПЦУ, заявив у коментарі “Суспільному” митрополит Черкаський та Чигиринський владика Іоан.

Громада УПЦ не зареєстрована за цією адресою і втратила майнові права.

Фото: “Суспільне Черкаси”

Митрополит Феодосій біля храму заявив, що собор представникам ПЦУ не віддадуть: “Ми наш собор не віддамо, всі постраждаємо, але не віддамо. Відізвіть своїх військових, якщо це військові, якщо «ряжені», то «ряжені». Собор ми будемо відстоювати, заберіть свої руки від громадян України”.

У Нацполіції відреагували на інцидент, заявивши, що правоохоронці вже прибули на місце конфлікту для забезпечення громадського порядку, документування правопорушення та встановлення усіх учасників інциденту.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко у фейсбуці закликав містян прийти до храму і висловити свою думку:

“Запрошую громаду Черкас висловити свою думку стосовно існування московської церкви в нашому місті, прийти і помолитися за Збройні сили України і за здоров’я наших воїнів у найбільшому храмі в центрі України. Ми, як влада, не втручалися в це, громада добровільно перейшла до ПЦУ, але там уже відбувається щось неправомірне. Тому запрошую прийти і підтвердити волю громади”.

ОНОВЛЕНО

Після заклику міського голови городяни почали сходитися до храму, під його стінами знову сталася сутичка. І зрештою до собору зайшла громада міста, а Феодосій та представники “УПЦ МП” залишили територію храму.

На 12-ту годину приїхали мер Бондаренко і депутати міської ради й засвідчили перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ.

Після цього в храмі вперше пролунала молитва українською мовою.

Як повідомила “Суспільному” повідомила речниця Головного управління нацполіції Черкащини Зоя Вовк, під час бійки в соборі кілька людей отримали травми кілька людей. Поліція Черкащини розпочала кримінальне провадження за фактом хуліганства.

Наразі правоохоронці встановлюють свідків та очевидців інциденту, а також вивчають відеозаписи, оприлюднені в соцмережах.

Максимальне покарання, яке може загрожувати за санкцією статті — позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Контекст

Свято-Михайлівський собор у Черкасах

Як писала “Новинарня“, раніше 17 жовтня військовий капелан Володимир Рідний заявив, що найбільший православний храм України — Свято-Михайлівський собор у Черкасах — перейшов до Православної церкви України. Відтепер храм став гарнізонним. Він запросив усіх прихожан до молитви в храмі українською мовою.

Відомо, що керівник Черкаської єпархії “УПЦ МП” Денис Снігірьов, або ж митрополит Феодосій, який раніше правив у цьому храмі, та його найближче оточення мають тісні зв’язки з Росією. Зокрема, він довгий час проходив навчання та працював у РФ, звідки був повернутий незадовго до подій Революції гідності, у яких брав активну участь, втім на боці тодішньої влади.

СБУ вручила митрополиту першу підозру ще в лютому цього року за ст. 161 Кримінального кодексу України. У квітні Феодосій, який заперечував збройну агресію РФ проти України та виправдовував дії загарбників, отримав другу підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ. Третю підозру йому вручили у жовтні – розпалювання релігійної ворожнечі під час домашнього арешту – ст. 161 Кримінального кодексу України.

Четверту підозру клірик отримав уже 22 лютого 2024 року – його вчергове підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. П’яту підозру через розпалювання міжконфесійної ненависті між вірянами в Україні Феодосію вручили 19 червня.

Наприкінці серпня 2024 року Феодосію обрали запобіжний захід за новою підозрою – розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.

 
Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна