МЗС спростовує, що Сибіга в Нью-Йорку буцімто обговорював “територіальні компроміси” України

У Міністерстві закордонних справ спростували інформацію джерела Financial Times щодо обговорення міністром закордонних справ України на приватних зустрічах на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку територіальних компромісів задля досягнення миру.

Про це йдеться у коментарі речника МЗС Георгія Тихого у вівторок, 1 жовтня.

«Я був присутній на кожній зустрічі міністра закордонних справ Сибіги в Нью-Йорку, і на жодній з них не було пропозицій, обговорень чи навіть натяків на жодні територіальні компроміси. Навпаки, позиція міністра є непохитною, і він наголошував на її елементах за зачиненими дверима. Не може бути жодних компромісів щодо суверенітету та територіальної цілісності України», – заявив Тихий.

Він запевнив, що міністр наголошував усім своїм співрозмовникам, що Формула миру – це єдиний реалістичний шлях до всеосяжного, справедливого і тривалого миру, а принцип «Нічого про Україну без України» має неухильно дотримуватися.

«Інформація джерела Financial Times щодо обговорення міністром компромісів є просто неправдивою, і нам цікаво, хто взагалі зацікавлений у поширенні таких неправдивих наративів», – зазначив речник МЗС.

Контекст

Напередодні видання Financial Times опублікувало великий матеріал із посиланням на власні джерела серед європейських дипломатів, які взяли участь у сесії Генасамблеї ООН минулого тижня в Нью-Йорку.

В цьому матеріалі стверджується, що новий міністр закордонних справ України Андрій Сибіга використав приватні зустрічі із західними колегами під час свого першого візиту до США, щоб обговорити потенційні компромісні рішення, і був більш прагматичним щодо можливості проведення переговорів про «землю в обмін на безпеку», ніж його попередник.

«Найголовніше для нас – гарантії безпеки. Правильні. Інакше це не закінчить війну, а просто спровокує ще одну», – заявив виданню український чиновник.

«Земля в обмін на членство в НАТО – це єдине рішення, всі це знають. Ніхто не каже про це вголос… але це єдина стратегія», – вважає неназваний західний високопосадовець.
Водночас дехто висловлює сумнів, що РФ змириться з членством України в НАТО. Західний посадовець заявив, що є ознаки того, що президент Джо Байден буде «просувати статус заявки України на членство в НАТО» до того, як залишить посаду президента США.

Читайте також:
Глава МЗС Польщі пропонує віддати Крим “під мандат ООН”: Чубаров відповів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна