Цього тижня Рада кантонів Швейцарії відхилила пропозицію Національної ради надати Україні шоломи та бронежилети. Їх не передадуть з огляду на закон про нейтралітет країни, пише “Нойє цюрхер цайтунг”.
Водночас днями видання Swissinfo написало про те, що європейські держави не хочуть купувати у Швейцарії військову техніку, і причиною цього є обмеження, які випливають із нейтралітету.
“Німеччина та Швейцарія тісно пов’язані політично й економічно та поділяють багато в чому однакові цінності. Німеччина також є найбільшим покупцем швейцарської зброї, амуніції та інших військових товарів. Але тепер Німеччина вирішила виключити швейцарські компанії з деяких закупівель Бундесверу… Відповідний лист надійшов у федеральне відомство з озброєнь Armasuisse. Серед оборонних компаній панує тривога, а політики з усіх партій [Швейцарії] обурені рішенням Німеччини, яке не поважає демократичні процеси та нейтралітет країни”, – пише видання.
“Сигнал із Німеччини чіткий: Швейцарію не сприймають як надійного партнера, оскільки вона заборонила Німеччині передавати військове обладнання Україні. Це найважливіше”, – вказує Swissinfo.
“Тут швейцарська преса обурюється, що її виробників “випилюють” з ринку озброєнь, бо Швейцарія вже три роки блокує будь-які постачання своєї продукції до України. Бо хитро нейтральна”, – зазначає німецькомовний аналітик.
Він помічає, що в одному з останніх випадків німці хотіли закупити для Бундесверу 100 тисяч маскувальних сіток, але без швейцарських фірм.
“А почалося все з того, що два роки тому Швейцарія заборонила німцям передати Україні 12400 пострілів для [зенітних самохідних установок] “Гепард”, які закупали ще 30 років тому. На “гепардах” стоїть формально швейцарська 35-мм гармата Oerlikon GDF, виробника якої купив Rheinmetall.
Взагалі вся історія фірми Oerlikon-Bührle про те, як товари із формально нейтральної країни так чи інакше опинялися у всіх сторін конфлікту. І де ще тільки не опинялись.
Яким дивом взагалі на натовську зенітку Gepard почали ставити швейцарську “нейтральну” гармату – велике питання. Тобто в разі війни з СРСР вони б теж могли почати виставляти свої заборони країнам НАТО?..
Німці не перші, кому швейцарці в цій війні блокували передачу зброї для України. Нідерландам не дали викупити в італійців 96 танків Leopard 1 з Італії для подальшої передачі німцям. Датчанам [швейцарці] заборонили передачу БТРів Piranha III. Іспанцям не дали передати ті самі 35-мм зенітки.
Ти або нейтральний, або ти на ринку озброєнь. Аби ти вибірково дуже хитрий”, – констатує Павлушко.
Читайте також:
Швейцарський парламент визнав Голодомор геноцидом українського народу
Швейцарія продовжила статус захисту для біженців з України до 4 березня 2026 року
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!