Крім Покровського і Курахівського напрямків, росіяни намагаються просунутися і на Луганщині. Вересень 2024, Лиманський напрямок. Бої тут менш інтенсивні, але так само запеклі. Ворогу вдалося захопити село Макіївка, і тепер він намагається пробити нашу оборону в районі Невського й Тернів. Одну з ділянок тут утримує героїчна 67-ма окрема механізована бригада ЗСУ. Ситуація на Лиманському напрямку за останній місяць ускладнилася, і відбивати атаки росіян стає все важче.
В імпровізованій майстерні Валерій поспішає зробити так звані “перекрути” зі снарядів на стару радянську зенітну гармату С-60. Із неї підрозділ вогневої підтримки 67-ї ОМБр працює виключно по наземних цілях, тож самоліквідатор такому снаряду не потрібний.
Модернізований боєкомплект гармаші швидко вантажать і вирушають на позицію – без вогневої підтримки їхнім побратимам вкрай тяжко. Дорога до передової довга й небезпечна, особливо з повним багажником снарядів. Росіяни прострілюють проїзні шляхи.
Розбиті села та спалені посадки – це наслідок щоденних обстрілів. Російська армія не шкодує ні снарядів, ні бомб. До позицій наш автомобіль під’їжджає на шаленій швидкості і одразу замасковується. Це головна запорука виживання на фронті, адже з неба росіяни відстежують всі переміщення.
Окупанти буквально прочісують артилерією та дронами всі тутешні посадки. Та коли звучить команда “до бою”, артилеристи 67-ї бригади вже не зважають на небезпеку з неба. Через ці штурми розрахунок працює майже без відпочинку – по 50-70 снарядів на день.
У командира розрахунку Миколи з Бучача ситуація особлива: він прикриває гарматою рідного брата, який працює на самій передовій. “Схід” і “Захід”, вони воюють із 2017 року.
За словами Миколи, однаково гостро стоять проблеми нестачі людей у підрозділі та застарілої зброї.
Про все це – у відеорепортажі “Новинарні” з Лиманського напрямку.
Читайте і дивіться також:
“Це – Вітя, він з Челябінська”. Командир батальйону “Вовки Да Вінчі” Філя показав полоненого, а один наш боєць відбив штурм 30 ворогів. РЕПОРТАЖ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!