Співробітники Міжнародного валютного фонду та українська влада досягли угоди на рівні персоналу щодо п’ятого перегляду 4-річної програми розширеного фінансування (EFF).
За умови схвалення Виконавчою радою МВФ, Україна отримає доступ до близько 1,1 мільярда доларів, повідомляє пресслужба МВФ.
Команда МВФ на чолі з Гевіном Греєм провела 4-10 вересня в Києві переговори з українською владою щодо п’ятого перегляду 4-річної програми розширеного фінансування EFF.
“Війна Росії в Україні продовжує чинити руйнівний вплив на країну та її народ. Вміла політика, адаптивність домогосподарств та компаній, а також потужне зовнішнє фінансування допомогли підтримати макроекономічну та фінансову стабільність. Реальний ВВП зріс на 6,5% у першому кварталі 2024 року, інфляція залишилася низькою – 5,4% у липні, а валові міжнародні резерви були достатніми на рівні 42,3 млрд доларів США станом на 1 вересня”, – зазначив Грей.
За прогнозом Фонду, у другому півріччі 2024 року економічне зростання в Україні сповільниться через наслідки атак росіян на енергетичну інфраструктуру, вплив війни на ринок праці.
“Податкові надходження мають зрости у 2025 році та в подальшому, щоб створити простір для критично важливих видатків, зберегти необхідні резерви та відновити фіскальну стійкість. Досягнення цієї мети вимагатиме впровадження постійних заходів податкової політики та невпинних зусиль, спрямованих на закриття існуючих можливостей для ухилення від сплати податків, підвищення рівня дотримання податкового законодавства та боротьбу з тіньовою економікою, відповідно до Національної стратегії доходів (НСД). Законодавство щодо реформування Митного кодексу має підтвердити центральну роль Міністерства фінансів у нагляді за митницею, а також запровадити надійні процедури для обрання постійного керівника митниці та інших ключових керівних посад”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також:
Команда МВФ розпочинає переговори з Україною щодо бюджетних планів
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!