Міністерство фінансів США у вівторок, 10 вересня, оголосило про нові санкції проти Ірану у зв’язку з його рішенням передати Росії балістичні ракети.
Про обмежувальні заходи проти Ірану оголосив також уряд Британії.
У новому санкційному списку США – десять фізичних та шість юридичних осіб із Ірану та Росії, а також чотири судна, за допомогою яких Тегеран постачав російській стороні зброю, включно з безпілотниками.
Також США наклали додаткові обмеження на флагманську авіакомпанію Ірану Iran Air, аби обмежити її можливості діяти за кордоном.
Паралельно з цим Державний департамент вніс до свого санкційного списку три організації, серед яких і Iran Air, та розпорядився про конфіскацію п’яти суден, причетних до передання іранських систем озброєнь до Росії.
“Іран вирішив посилити свою участь у незаконній війні Росії, і Сполучені Штати, разом з нашими партнерами, продовжуватимуть підтримувати Україну”, – прокоментував заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо, його цитує “Європейська правда”.
У Мінфіні США зазначили, що протягом літа 2024 року російські військовослужбовці пройшли навчання з використання іранських балістичних ракет, а їх першу партію Росія отримала на початку вересня.
У межах скоординованих із іншими західними країнами зусиль Лондон вирішив скасувати двосторонні угоди про повітряне сполучення з Іраном, що обмежить можливість іранської авіакомпанії Iran Air літати до Британії.
Також спільно зі США Британія запроваджує санкції проти низки ключових осіб та організацій за їхню роль у сприянні військовій підтримці Іраном Росії, зокрема тих, хто бере участь у ланцюгах постачання балістичних ракет і безпілотників.
Серед них – Сейєд Хамзех Галандарі, генеральний директор з міжнародних зв’язків Міністерства оборони і матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану; Алі Джафарабаді, голова космічного командування Повітряно-космічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР), а також заступник командувача КВІР Маджид Мусаві, наводить імена “Європейська правда”.
Також Британія заморожує активи кількох компаній, причетних до іранської програми балістичних ракет, зокрема організації промислової зони вільної торгівлі Анзалі.
Паралельно Лондон наклав обмеження на п’ять російських суден, причетних до перевезення військових вантажів з Ірану до Росії, а також на 924-й Державний центр безпілотної авіації РФ, Повітряно-космічні сили Росії та командування військово-транспортної авіації.
Зрештою, британський уряд анонсував новий закон щодо посилення торговельних санкцій проти Ірану, спрямованих на товари, які використовуються у виробництві балістичних ракет, дронів та інших видів зброї.
Як відомо, Іран постачає Росії ударні безпілотники, але донедавна утримувався від пропозиції передачі більш потужного озброєння, очевидно, з огляду на попередження США і Європи про те, що це викличе хвилю болючих санкцій.
Як писала “Новинарня” раніше, США повідомили союзників, що Іран відправив балістичні ракети до Росії.
Про це у п’ятницю, 6 вересня, повідомила газета The Wall Street Journal, передає NV.
Зазначається, що це надасть країні-агресору ще один потужний військовий інструмент для використання у війні проти України, повідомили американські та європейські посадовці.
За даними видання, передача відбулась на тлі посилення ракетних ударів Росії по українських містах та інфраструктурі, що призвело до загибелі десятків людей за останні дні.
За словами європейських чиновників, Вашингтон нещодавно поінформував своїх союзників про дії Ірану.
Читайте також:
МЗС України відреагувало на можливу передачу Іраном балістичних ракет до РФ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!