доповнено
Офіційний шкільний підручник з української мови для 7-х класів містить мапу України без Криму та окупованих територій Донбасу.
Як передає “Новинарня“, на це звернула увагу оглядачка телеграм-каналу “Непозбувний книгочитун” Тетяна Гонченко.
“Вгадайте, звідки ця карта України без Криму? У шкільних підручниках з української мови для 7 класу (авт. Онатій А. В., Ткачук Т. П.). Це надруковано прямо поруч з текстом гімну України”, – ідеться в повідомленні на каналі 8 вересня.
“Переконатися можна ось тут в електронній версії на сайті Інститут модернізації змісту освіти. Надруковані ці підручники в 2024 році. Рекомендовані Міністерством освіти і науки України”, – зазначає оглядачка.
Коментатори допису показали, що в паперовій версії цього підручника – та сама помилка, яка, ймовірно, базується на виборі стокового зображення мапи України з російських джерел.
Як можна пересвідчитись, підручник “Українська мова” для 7-го класу закладів загальної середньої освіти виданий коштом державного бюджету України накладом 41 620 примірників та рекомендований Міністерством освіти і науки України.
Відповідальна за видання – Олена Бородіна. Ілюструвала форзаци Діана Гошовська. Зображення використовуються згідно з ліцензією Shutterstock / Fotodom Ukraine.
Видавництво “Літера ЛТД”. Віддруковано у ТОВ “Конві Прінт”.
ОНОВЛЕНО
Після розголосу на ситуацію відреагувала співавторка підручника Анастасія Онатій. Вона заявила, що мапа України без Криму з’явилася в посібнику “через прикру неуважність”, і запропонувала колегам-освітянам, які отримають її підручник, проводити на уроках флешмоб “Домалюй Крим”.
Водночас станом на ранок 9 вересня фейсбук-сторінка Онатій закрита від загального доступу.
Її допис можна прочитати тут.
Верстальники підручника пояснюють, що “технічна помилка” сталася через те, що мапа не суцільна: вона складається з 2-х контурів. “Контур півострова Крим розмістився при копіюванні та перенесенні на шар нижче білого кола. А інший контур – розташований на шарі, який вище білого кола. Дизайнер зосередив свою увагу на контурах, щоб не було зайвих. І на жаль, не помітив, що об’єкта немає на верхньому шарі”.
“І ще лишається питання, як це пропустили усі наступні люди, які вичитували підручник, разом з міністерством”, – зауважує Тетяна Гонченко.
Нагадаємо, у 2021 році у двох українських підручниках знайшли карту України без Криму.
Читайте також:
“1+1” показав карту України без Криму, Нацрада йде з перевіркою
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!