США близькі до рішення про постачання Україні крилатих ракет великої дальності, які можуть сягати території Росії. Втім, Києву доведеться почекати кілька місяців, доки США вирішують технічні питання перед постачанням.
Про це у вівторок, 3 серпня, інформує агентство Reuters з посиланням на три анонімні джерела.
Очікується, що включення ракет великої дальності JASSM ( Joint Air-to-Surface Standoff Missiles) до пакету озброєнь буде оголошено цієї осені. Хоча, зазначає агентство, остаточне рішення ще не ухвалено.
За словами чиновників, відправлення ракет JASSM в Україну може “суттєво змінити стратегічний ландшафт конфлікту”, оскільки більша частина території Росії опиниться у зоні дії потужних високоточних боєприпасів, що є важливою проблемою для адміністрації Джо Байдена.
Військові аналітики припустили, що прийняття на озброєння ракет JASSM, які малопомітні і можуть завдавати ударів далі, ніж більшість інших ракет, які є на озброєнні України, може відсунути російські райони зосередження та склади постачання на сотні миль.
“Це серйозно ускладнить можливості Росії проводити наступальні операції та потенційно забезпечить Україні стратегічну перевагу”, – наголошує видання.
Зазначається, що запуск їх із точок поблизу північного кордону України з Росією може дозволити їм вражати військові об’єкти аж до російських міст Воронеж та Брянськ. На півдні скидання їх поблизу лінії фронту може дозволити завдавати ударів по аеродромах або військово-морських об’єктах у Криму.
Читайте також:
США “відкриті” до відправки в Україну крилатих ракет великої дальності JASSM, – ЗМІ
Ракету JASS, розроблену компанією Lockheed Martin, США вперше використали на початку 2000-х років обмежено в боях і лише з кількома близькими союзниками.
Польща, Австралія та Фінляндія мають ці ракети, тоді як Японія та Нідерланди підписали угоди про закупівлю ракет у липні з поставкою в найближчі роки. Німеччина, Греція, Румунія та Данія також ведуть переговори щодо їх придбання.
За даними Пентагону, виробник ракет Lockheed Martin протягом багатьох років поставив понад 4100 ракет JASSM у різних конфігураціях для ВПС США та союзників, а нова виробнича лінія в Алабамі випускає близько 45 ракет на місяць, щоб досягти цільового запасу в 7200 ракет.
Україна вже має ракети як повітряного, так і наземного базування, надані США, Великою Британією та Францією, але обмеження на використання ракет у Росії поки що залишаються в силі. Вони передбачають, що Україна не може використовувати зброю, надану США, всередині Росії, якщо вона не розташована лише за кордоном і лише для самооборони.
Читайте також:
Пентагон готовий передати Україні ракети ATACMS дальністю близько 290 км, – WSJ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!