Колишнього заступника міністра енергетики Олександра Хейла, якого затримали на хабарі в пів мільйона доларів, відправили під варту до 8 жовтня із правом внесення застави.
Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 12 серпня, повідомляє кореспондент hromadske із зали суду.
Заставу призначили в розмірі 25 млн гривень, хоча під час засідання прокурори клопотали про 30 млн. Водночас адвокати наполягали на більш мʼякому запобіжному заході й заявляли, що розмір застави, про який просило обвинувачення, є необґрунтованим.
Також сторона захисту зазначала, що Хейло має на утриманні 14-літню доньку, яка має інвалідність. Як стверджувалося, дитина потребує постійного догляду, і дружина самостійно, без допомоги чоловіка, не впорається.
Як писала “Новинарня” раніше, заступника міністра енергетики Олександра Хейла викрили на хабарі у пів мільйона доларів, який він вимагав за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтового району.
За даними слідства, посадовець у змові з керівником одного з державних вугільних підприємств зі сходу України та ще двома особами висловив “прохання” керівнику іншого вугільного підприємства, яке розташоване в західному регіоні, надати неправомірну вигоду у розмірі 500 тис. дол. США.
У СБУ додали, що схему розкрили за сприяння міністра енергетики України. Зараз цю посаду займає Герман Галущенко.
Його заступника затримали у Києві.
За пів мільйона доларів чиновник, користуючись своїми повноваженнями, пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодно передати у користування гірничо-видобувне обладнання із шахт прифронтового району Донеччини.
Йдеться про унікальне та дефіцитне устаткування однієї з державних вугільних компаній, яка розташована у межах найгарячішого напрямку східного фронту – Покровському.
Щоб отримати дозвіл на евакуацію обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону, навесні цього року представники галузі звернулися до заступника міністра енергетики.
Однак посадовець, в чиї обов’язки входило збереження гірничої техніки, почав вимагати гроші за її вивезення.
До незаконної діяльності він залучив трьох спільників: приватного енерготрейдера, очільника енергетичної компанії з Миколаївської області та керівника видобувного підприємства з Донеччини. Саме з цього гірничого комбінату мали розпочати евакуацію устаткування після отримання організатором оборудки частини хабаря.
Кошти мали передаватися п’ятьма частинами по 100 тис. дол. США на кожній зустрічі.
Під час передачі третього траншу хабаря одному з пособників його викрили «на гарячому».
Всіх чотирьох учасників оборудки затримано в порядку ст. 208 КПК України. Їм повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України.
Читайте також:
ВАКС затвердив угоду ексміністра екології Злочевського зі слідством у справі рекордного хабара в історії України
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!