Ремонт “Охматдиту”: тендери на консультанта й технагляд на понад 14,5 млн грн скасують

Тендери на інженерно-консультаційні послуги та технічний нагляд за виконанням ремонту в дитячій лікарні “Охматдит” на 14 млн 565 тис. грн скасують.

Про це в понеділок, 5 серпня, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Як зазначили в міністерстві, зважаючи на те, що був скасований тендер на проведення ремонтних робіт, скасовуються і супутні тендери, які були оголошені “Охматдитом”, на:

  • послуги з виконання технічного нагляду за виконанням будівельних робіт на об’єкті: “Поточний ремонт (невідкладний) фасаду та внутрішнього опорядження будівлі Сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ “Охматдит” МОЗ України” на суму 5 215 000 грн.
  • інженерно-консультаційні послуги за виконанням будівельних робіт на об’єкті: «Поточний ремонт (невідкладний) фасаду та внутрішнього опорядження будівлі Сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ “Охматдит” МОЗ України» на суму 9 350 000 грн.

Про те, що “Охматдит” планує витратити ще понад 14,5 мільйона на консультанта й технагляд за ремонтом раніше написало видання “Наші гроші”. Зокрема, про те, що договір на інженерно-консультаційні послуги на 9,35 млн грн планували укласти з ТОВ “Васеньов Інжиніринг”. Олег Васеньов – це той самий експерт, якому “Охматдит” відразу замовив технічне обстеження постраждалого корпусу. Також Васеньов склав дефектний акт з обсягами необхідних робіт, у якому відразу було вказано завищені обсяги для конкурсу благодійного фонду “Охматдиту”. Також фірма “Ріола-модуль”, яка будувала цей корпус, повідомила, що після атаки вже встигла власним коштом відремонтувати операційні, і на них не треба було закладати ремонтні обсяги будматеріалів.

Втім, як запевнили в МОЗ, договори в рамках цих конкурсів не підписано та підписуватись не будуть.

Усі кошти, зібрані на рахунках фонду для відбудови “Охматдиту”, будуть переведені на рахунок самої лікарні. Для проведення робіт з відновлення пошкодженого сучасного корпусу “Охматдиту” буде оголошено новий тендер на майданчику Prozorro, який буде проведений із урахуванням всіх законодавчих вимог.

Для забезпечення більшої прозорості та підконтрольності громадськості всіх процесів відновлення МОЗ вже працює над створенням Ради з відновлення. До складу ради увійдуть представники найбільших донорів, представники “Охматдиту”, МОЗ, пацієнтської спільноти, антикорупційних організацій, професійних асоціацій.

Саме Рада з відновлення погодить основні кваліфікаційні вимоги до будівельних компаній та критерії, за якими здійснюватиметься вибір підрядника для виконання робіт.

Після здійснення такого вибору в ході конкурсу на Prozorro та підписання відповідного договору про закупівлю робіт з відновлення зможуть бути оголошені нові торги на послуги з технагляду та інженерно-консультаційні послуги за виконанням будівельних робіт.

Контекст

19 липня благодійний фонд “Охматдит” — здорове дитинство”, узгодивши критерії оцінювання та методичні рекомендації оцінювання конкурсних пропозицій з “Охматдитом”, оголосив тендер на проведення поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ “Охматдит” МОЗ України під той обсяг робіт, на які вже був зроблений дефектний акт.

За результатами проведення тендеру з пропозиціями на участь в проведені поточного ремонту вийшло 17 будівельних компаній України, 14 з яких з’явились для проведення конкурсу. Кожен учасник оцінювався за 5 критеріями: співбесіда, оцінка персоналу, оцінка матеріально-технічної бази, досвід, цінова пропозиція. Деякі компанії були усунені через порушення принципу доброчесності, зокрема, відкриті кримінальні провадження.

У результаті переможцем стало ТОВ “Буд-технолоджі”, про що було публічно повідомлено керівником лікарні. Це викликало суспільний резонанс після аналізу тендеру виданням “Наші гроші”, оскільки це була третя за дороговизною пропозиція розміром 307 млн грн (без ПДВ).

Десяток інших учасників запропонували виконати роботи значно дешевше – від 42 до 286 млн грн, проте з жодним з них замовник перемовин не вів. Крім того, видання виявило завищення цін. Зокрема, на ремонт фасадних композитних панелей Reynaers та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями.

2 серпня міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що тендер на відбудову корпусу дитячої лікарні “Охматдит” проведуть заново.

Комбінована ракетна атака РФ 8 липня

Вранці та вдень у понеділок, 8 липня, Росія завдала масованих ударів по Києву, Дніпру, Кривому Рогу та інших містах України.

Внаслідок ракетного удару по Києву зафіксовано падіння уламків в Солом’янському, Дніпровському, Дарницькому, Деснянському, Шевченківському та Голосіївському районах.
Також у Києві російські терористи влучили у дитячу лікарню “Охматдит”. За попередніми даними слідчих СБУ, для вогневого ураження медустанови окупанти застосували стратегічну крилату ракету Х-101.

Загинуло двоє людей (обоє – дорослі, одна з них – 30-річна лікарка Світлана Лук’янчук).

Охматдит після атаки РФ 8 липня 2024 року. Фото: Стас Козлюк / Новинарня

Також у Шевченківському районі на іншій локації (Сирець) у багатоповерховому житловому будинку був повністю зруйнований один під’їзд та пошкоджені інші. Там загинуло 13 людей (з них 4 дітей), 18 постраждало, 7 осіб врятовано.
У тому ж районі внаслідок пошкоджень промислового об’єкта загинуло щонайменше двоє й постраждало троє людей.

У Солом’янському районі, де внаслідок російського удару було зруйновано два поверхи бізнес-центру “Домініон”, виникла пожежа: там загинуло 7 людей, ще 9 постраждали.

Близько 13:00 Росія вчинила ще одну ракетну атаку на Київ (імовірно, балістичною ракетою): спрацювала ППО, проте внаслідок падіння уламків у Дніпровському районі сталося руйнування будівлі бізнес-центру, де розташовані, зокрема, клініки “Ісіда” й “Адоніс”. Будівля пошкоджена, в клініці Adonis повідомили, що загинули п’ятеро їхніх співробітників та двоє пацієнтів.

Згодом у Київській міській військовій адміністрації уточнили, що внаслідок часткової руйнації 4-поверхової будівлі медичного центру на “Лівобережній” загинуло 9 і постраждало 5 людей.

Медцентр у Дніпровському районі Києва, де розташовані клініки “Адоніс та “Ісіда”, після ракетної атаки РФ 8 липня 2024 року. Фото: ДСНС

Також внаслідок російської атаки повністю зруйновані або пошкоджені три трансформаторних підстанції ДТЕК у Голосіївському та Шевченківському районах Києва і пошкоджені електромережі.

Крім того, 8 липня РФ масовано атакувала Кривий Ріг: загинули десятеро людей (6 жінок і 4 чоловіки), ще понад 40 — поранені.

Російської масованої ракетної атаки вдень 8 липня зазнало і Дніпро. У місті зафіксовано пошкодження багатоповерхівки та підприємства, понівечене також СТО. Загинув чоловік, є поранені.

У Повітряних силах пообіді відзвітували, що ворог завдав комбінованого ракетного удару по Україні із використанням ракет повітряного, морського та наземного базування. Протиповітряній обороні вдалось знищити 30 ворожих ракет з 38 запущених.

Читайте також:
NYT пише, що в російській ракеті, яка вдарила по Охматдиту, був американський чип

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.