Війна FPV 2024: “На жаль, держава поставляє нам мінімальну кількість цих жужжалок, щоб нищити ворога”. ВІДЕОРЕПОРТАЖ про роботу 110-ї ОМБр на Покровському напрямку

Липень 2024. Донецька область. Покровський напрямок. Росіяни все ближче і ближче просуваються до траси Костянтинівка–Мирноград–Покровськ. Найбільш напружена ситуація – зі сторони вже окупованого села Очеретине: там ворог намагається розширити фланги свого вклинення і постійно штурмує нашу оборону.

У стримувані ворожого наступу зараз основну роль відіграють ударні дрони. Ящик за ящиком екіпаж FPV 110-ї механізованої бригади ЗСУ імені генерал-хорунжого Марка Безручка розвантажується на позиціях. Робити все потрібно швидко, поки переміщення приховує темрява. Розгорнути пункт управління задача не з легких – на позицію хлопці привозять із собою до пів-тонни різноманітного обладнання.

Сапер групи Вадим майже навпомацки поспішає спорядити дрони, адже до світанку вже близько, а напрямок вкрай напружений. Перший виліт – із першими променями сонця.

Перша ціль наших пілотів – командирська “Нива” росіян. Із позицій автівка повертається в Очеретине.

На цю машину хлопці полюють уже давно, але вразити її так і не вдається – росіяни захистили авто потужним РЕБом, тобто засобом радіоелектронної боротьби. FPV-дрон втрачено.

“Чи важко втрачати [дрони] ось так впусту? Та авжеж… Хтось на нього скидав гроші, хтось старався, працював, виготовляв його, а ми просто ушатали його в нікуди, тому що там стояв РЕБ, – відповідає на запитання “Новинарні” оператор FPV-дронів 110-ї бригади Дмитро. – Засоби РЕБ у них (росіян) на найвищому рівні, я думаю, навіть американців вони по цьому обскакали”.

“Десь стараються і наші технарі, робимо прошивки, якісь частоти – щоб обійти російські заслони… Чим далі, тим складніше. Іноді заходиш в тупик. Треба щось нове в цьому, щоб пішов розвиток в іншу сторону. Інакше це просто заглохне. Потрібні великі вливання і нестандартні рішення. Все це коштує досить дорого. На одну групу зібрати 30 бортів треба. І вони всі переобладнуються”, – пояснює Дмитро.

Чи випереджають росіян нас у галузі FPV? “У пілотуванні – ні. В кількості, на жаль, і в деяких випадках у якості – так, – вважає наш пілот. – Тому що в них це поставлено на потік, на балансі міністерства оборони, вони їх виготовляють на заводах, це дуже якісні продукти. А в нас що? У нас це все робиться руками небайдужих людей.
По факту, держава нам поставляє мінімальну кількість цих “жужжалок”, щоб ми знищували [ворога]”.

…Виліт за вильотом – екіпаж Дмитра працює майже нон-стоп. Лінія фронту палає, росіяни закидають наш передній край снарядами й бомбами, місцями пробують штурмувати.

“У нашій зоні відповідальності, скільки не було штурмів, ми старалися всіх відбивати. Вони (росіяни) навіть не встигали доїжджати [на техніці] до позицій наших пацанів. Навіть якщо вони доїжджали за 2 кілометри, то вже хіба як піхота. На техніці не було. Техніку ми допалювали. Бувало таке, що навіть забирали. Коли особливо близько, можна піти і забрати”, – коментує також військовослужбовець 110-ї ОМБр Михайло.

Аби тримати ворога в тонусі, хлопці беруть із собою на позиції понад пів-сотні дронів різних модифікацій. Однак основна бойова конячка екіпажів – семидюймовий квадрокоптер. Він використовується найчастіше.

Усе це й більше – у відеорепортажіНовинарні” з Покровського напрямку, з району села Воздвиженка.

Відео:

Читайте і дивіться також:
Найрезультативніший пілот FPV. Батальйон дронів 110 ОМБр ЗСУ тримає оборону на Покровському напрямку. ВІДЕО


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.