Угорщина спрощує умови в’їзду для громадян РФ та Білорусі на територію країни, – ЗМІ

Угорщина спрощує умови в’їзду для росіян та білорусів. Після візиту прем’єр-міністра країни Віктора Орбана до Москви Будапешт включив громадян цих країн в програму так званої “національної карти”, яку видають на 2 роки з можливістю продовження для охочих працювати в Угорщині.

Про це пише DW.

Зазначається, що власників “національної карти” не перевіряють на європейському рівні, що викликає занепокоєння у сусідів Угорщини.

Євродепутат Сергій Лагодинський в інтерв’ю німецькому виданню RND зазначив, що дозволити в’їжджати в країну ЄС без перевірки в ситуації, коли російська влада робить усе можливе, щоб послабити Європу за допомогою гібридних атак, — неправильний шлях. Разом з тим, він також заявив, що “таврувати всіх російських громадян” неправильно.

Читайте також:
Орбан у листі до президента Євроради запропонував ЄС відновити дипломатичні відносини з РФ, – ЗМІ
Орбан після поїздок до України і РФ представив лідерам ЄС свій “мирний план”. В Єврокомісії зреагували заходами щодо головування Угорщини

“Мирне турне” Віктора Орбана. Контекст

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після того, як його країна до кінця 2024 року стала головою Ради ЄС, відвідав Україну, Росію та Китай. Свої поїздки сам Орбан називав “миротворчими”, під час яких він обговорював із лідерами країн умови врегулювання війни РФ проти України.

Зокрема, під час візиту до Києва 2 липня угорський прем’єр просив українського президента Володимира Зеленського погодитися на “припинення вогню”, а вже потім проводити переговори щодо миру.

Уже 5 липня Віктор Орбан прибув з візитом до Москви, де зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним. Російський президент під час цієї зустрічі, зокрема, заявив що готовий почути позицію угорського прем’єра щодо України і отримати від нього інформацію про погляди інших європейських партнерів. При цьому він наголосив, що Орбан прибув до Москви не лише як “як наш давній партнер Росії, але і як головуючий в  Європейській раді”. Хоча у Євросоюзі наголошували, що угорський прем’єр під час цього візиту не представляє ЄС.

Орбан також розкрив три питання, які поставив Путіну про війну в Україні. Так, він запитав президента РФ:

  • Що він думає про наявні мирні ініціативи;
  • Що він думає припинення вогню і мирні переговори і коли їх можна провести;
  • Думку про післявоєнну систему європейської безпеки.

Прем’єр Угорщини також стверджував, що під час його візиту до Москви Путін не висловив зацікавленості у припиненні вогню для того, щоб створити передумови для більш ґрунтовних перемовин про мир.

За словами Орбана, Путін заявив йому, що справжні перемовини неможливі без залучення обох сторін, і “те що вони роблять без них, не має ніякого значення, що логічно” – вочевидь, маючи на увазі Глобальний саміт миру. Також очільник Кремля сказав Орбану, що Росія вже відреагувала на перші пропозиції України ще навесні 2022 року, і що відтоді позиція Москви не змінилася і Росія готова вести перемовини на тих самих умовах.

Орбан також запитав Путіна, як він ставиться до ідеї припинення вогню перед тим, як почнуться ґрунтовні перемовини про мир.

“Він сказав, що не має позитивних очікувань з цього приводу. Зеленський казав, що не має позитивних очікувань, тому що росіяни використали б це проти України, а Путін – що українці використали б цю паузу проти Росії. А я сказав: “Давайте подумаємо, я розумію ваші аргументи”, – розповів прем’єр Угорщини.

Нагадаємо, нині Угорщина є державою-членом ЄС, яка головує в Раді до 31 грудня 2024 року.

Читайте також:
Орбан запропонував Зеленському спочатку припинити вогонь, а потім говорити про мир

 

 

 

 

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна