“Сміття поверніть до РФ”: двох звільнених з полону військових звинуватили в співпраці з росіянами. ГУР відреагувало

Одного з українських військовослужбовців, яких 17 липня повернули з полону, звинуватили у співпраці з росіянами та участі в побитті в полоні інших воїнів. Ідеться про Максима Бобилєва (варіанти написання прізвища – Бобилев, Бобильов), який позував на фото після звільнення з прапором морської піхоти.

Колишній військовополонений Віктор “Лелека” Лахно у соцмережі заявив, що цей чоловік нібито працював на адміністрацію ізолятора, в якому тримали й катували полонених. Із його слів, Максим Бобилєв родом із Херсонської області. Він нібито був інформатором росіян, брав участь у побитті “азовців”, не хотів повертатися за обміном та відмовлявся від українського громадянства.

Згодом Лахно опублікував свідчення інших людей, які підтвердили причетність Бобилєва до знущань над українськими військовими.

Пізніше з’явилася інформація, що обміняти 17 липня могли ще одного чоловіка, який нібито також разом із росіянами бив полонених.

За словами Лахна, росіяни могли навмисно включити цих людей в обмінний список, аби потім “спровокувати ІПСО різного характеру”, зокрема заяви про засудження звільненого вояка після обміну.

Речник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов у коментарі для “Радіо Свобода” зазначив, що спецслужби “бачать і відслідковують цю історію”.

“Мова йде про військовослужбовця, який офіційно був полонений і виявив бажання повернутися в Україну. Держава повертає всіх і кожного – це наш принцип. Якщо є факти, які потребують перевірки, то така робота має проводитися”, ‒ сказав Юсов.

Із заявою виступили також у 35-й бригаді морської піхоти, повідомивши, що перевіряють інформацію про військового, проте не уточнили, про якого з двох колишніх полонених йдеться: “У разі підтвердження викладених у медіа фактів, будуть ухвалені відповідні рішення в межах чинного законодавства”.

Нагадаємо, обмін полоненими 17 липня відбувся у форматі 95 на 95.

Читайте також:
Список звільнених з полону 17 липня 2024 року


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна