Справа Тищенка: експоліцейського, який брав участь у нападі на військового в Дніпрі, відправили під домашній арешт

Печерський районний суд Києва 11 липня обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту колишньому поліцейському Богдану Писаренку, який брав участь у нападі на ексвійськового у Дніпрі разом з народним депутатом Миколою Тищенком.

Про це в пʼятницю, 12 липня, повідомляє “Суспільному” з посиланням на Офіс Генерального прокурора.

Суд зобов’язав колишнього поліцейського цілодобово перебувати вдома протягом двох місяців. Прокурори просили для Писаренка тримання під вартою без можливості внесення застави та подали апеляційну скаргу на рішення суду.

Колишнього поліцейського підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених за ч. 2 ст. 146 та ч. 2 ст. 365 КК України, а саме у незаконному позбавленні волі людини, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань, а також у перевищенні службових повноважень, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що супроводжувалось насильством та застосуванням спеціальних засобів.

Контекст

У Дніпрі 20 червня невідомі особи в камуфляжі й балаклавах напали на колишнього бійця спецпідрозділу “Кракен” Дмитра Павлова, який гуляв з маленькою дитиною. За фактом цього інциденту поліція відкрила два кримінальних провадження: за ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) та 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) Кримінального кодексу України.

Перед цією заявою ТГ-канали почали поширювати відео, на яких видно, як до чоловіка, що гуляє з немовлям, підходить група осіб у військовій формі. Чоловік встигає віддати дитину жінці, а його самого скручують і валять на землю троє в балаклавах.

На інших кадрах “затриманий” уже в кайданках, а один із “закамуфльованих” обшукує його сумку.

Після появи цього відео в мережі з’явилася інформація, що чоловік у цивільному, на якого напали – це учасник бойових дій, дніпрянин Дмитро Павлов із позивним “Син”. А напали на нього нібито охоронці народного депутата Миколи Тищенка, з яким у Павлова виник конфлікт.

У спецпідрозділі ГУР Міноборони Kraken підтвердили, що постраждалий – колишній військовослужбовець цього підрозділу.

“Ми не втручаємось у хід слідства, але уважно стежимо за його перебігом. Наслідком подібних інцидентів має бути реальне встановлення справедливості”, – зауважили у спецпідрозділі.

Реакція Тищенка

Народний депутат (нині позафракційний) Микола Тищенко того дня справді приїхав у Дніпро, щоб, за його словами, перевірити інформацію про діяльність ботоферм та колцентрів, які здійснюють шахрайські дії проти українців.

Він подякував генпрокурору Андрію Костіну, міністру внутрішніх справ Ігорю Клименку та представникам Нацполіції “за професійну роботу” і заявив, що 20 червня вони всі разом (із Тищенком) “спільно викрили одразу декілька адрес об’єднаного злочинного угруповання “дев’ятки” – великої мережі ботоферм”.

У наступному дописі Тищенко написав, що під час проведення обшуків шахрайських ботоферм у Дніпрі “було здійснено напад на представників поліції”.

“Напад нібито здійснив друг Максима Хомка, одного з організаторів шахрайських ботоферм. Слідство перевіряє цю інформацію, він вже надав свої свідчення. Після завдання кількох ударів слідчому, який працював на обшуку, чоловік у білій футболці на відео намагався втекти, а також демонстративно зняв штани перед поліцейським під час складання на нього заяви”, – заявив нардеп.

Одразу після цього Тищенко описав згаданого ним нападника на поліцейського як чоловіка в білій футболці з чорною сумкою і зауважив, що цей чоловік списаний з військової служби за сімейними обставинами. Імені нардеп не назвав, але опублікував фото, з якого видно, що йдеться саме про Дмитра Павлова.

На пряме запитання в коментарях щодо інциденту з бійцем “Кракена” Тищенко окремо відповів, що “він не боєць, а проходив службу і списався за станом здоров’я матері”, а тепер нібито працює начальником охорони згаданої “дев’ятки”.

Журналіст Денис Кошельник виклав повніше відео інциденту в Дніпрі й написав, що під час “одного з рейдів” Тищенка, який нібито не бореться з “кол-центрами”, а прагне “отримувати від них свій відсоток”, Дмитро Павлов запитав, що люди у військовій формі зі зброєю без опізнавальних знаків роблять разом із народним депутатом у центрі міста?

“На що отримав зверхні і нахабні відповіді, які надалі переросли у перевірку документів з протиправними і аморальними діями, які ви бачите на відео”, – написав Кошельник.

При цьому помічниця нардепа Евеліна Андрієвська в коментарі ТСН.ua сказала, що у Тищенка “немає охорони”.

Обшуки у Тищенка

Миколі Тищенку 25 червня повідомили про підозру та провели в нього обшуки. Під час процесуальних дій він розбив свій телефон. Як заявила речниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян в ефірі телеканалу “Київ”, нардепу оберуть запобіжний захід “сьогодні-завтра”, а обвинувачення проситиме для нього цілодобовий домашній арешт.

Офісом Генпрокурора погоджено клопотання щодо обрання нардепу запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

3 липня Київський апеляційний суд залишив Тищенка під цілодобовим домашнім арештом.

Читайте також:
Під час обшуків Тищенко умисно розбив свій телефон. Але це не завадить слідству дістати інформацію. ДОПОВНЕНО

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна