Державна установа “Національний військовий меморіальний цвинтар” (НВМК) оголосила тендер для пошуку підрядної організації на будівництво першої черги НВМК і проєктування другої.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства у справах ветеранів у четвер, 4 липня.
“Національне військове меморіальне кладовище оголосило тендер на будівництво кладовища у Фастівському районі, у межах Гатненської територіальної громади”, – інформує Мінвет.
Зазначається, що підрядна організація має збудувати першу чергу НВМК, зокрема перший та другий пускові комплекси. Очікувана вартість таких робіт становить 1,8 млрд грн, але за результатами тендерних процедур вартість може бути зменшена.
“Кінцевий термін подання тендерних пропозицій – 18 липня 2024 року. Після завершення тендерної процедури та визначення переможця ДУ “НВМК” матиме змогу подати документи на отримання дозволу на виконання будівельних робіт, після чого розпочати втілення першої черги”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також:
“На тумбочці стояв прах з моєю дитиною. А я спала поруч”. Рідні загиблих воїнів вимагають створити військове кладовище
У жовтні 2022 року Кабінет Міністрів схвалив створення Міністерством у справах ветеранів державної установи “Національне військове меморіальне кладовище”.
Пізніше департаменту містобудування та архітектури Київської міської адміністрації було доручено розробити детальний план території для розміщення Національного військового меморіального кладовища на території урочища “Лиса гора”.
Втім, таке місце розташування майбутнього “українського Арлінгтону” спричинило протести екологів, і в листопаді 2022 року природоохоронна організація “Київський еколого-культурний центр” запропонувала п’ять вільних ділянок землі для розміщення такого цвинтаря замість урочища “Лиса гора”.
У березні 2023 року Мінветеранів і Мінкультури запропонували створити Національне військове меморіальне кладовище біля заповідника “Биківнянські могили” в Києві. Цю пропозицію адвокатував тодішній глава МКІП Олександр Ткаченко.
Однак у заповіднику тоді заявили, що на території Биківнянського лісу неможливо побудувати меморіальне кладовище в найкоротші терміни. Частина лісу, у якій заплановано розмістити меморіальне кладовище, не повністю досліджена, тож там можуть бути невиявлені поховання, пояснили у заповіднику.
Пізніше Кабінет міністрів затвердив, що Національне військове меморіальне кладовище буде розташоване поблизу селища Гатне, що межує з Києвом.
На будівництво та функціонування Національного військового меморіального кладовища, координатором створення якого є Мінветеранів, виділили 515 млн гривень.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!