У процесі мобілізації, схоже, крига скресла, і це дає підстави для оптимізму, – Лиховій

Дмитро Лиховій
військовослужбовець Збройних сил України, речник Генерального штабу ЗСУ, засновник інтернет-видання “Новинарня

(FB)

Крапля камінь точить. Із того, що я бачу по своїй фб-стрічці та серед знайомих, все більше людей мобілізуються до ЗСУ, ідуть в учебки і так далі.

Люди (принаймні в мене складається таке враження) перестають боятися, люди роблять свій вибір, хай і під певним примусом та тиском обставин – але саме зараз, коли здавалося, що добровольці вже закінчилися, лишається тільки бусифікація, від якої небагато толку.

Виявляється, ні. Краще пізно, ніж ніколи. От зараз так і є.

Який не який, а починає працювати “закон про мобілізацію”. Дається взнаки фон соціальної реклами – і зовнішньої, і в медіа. Реклами як загальної, так і креативу конкретних бригад та батальйонів. Знов-таки, очевидний ефект від рекрутингу – нехай поки що більше світоглядний, ніж практичний.

Цю умовну “четверту хвилю” мобілізованих ще не дуже видно у військах на посадах. Але хочеться вірити, що така тенденція трохи виправить ситуацію з недобором особового складу, кількість якого поки тільки зменшувалася.

Можна тільки уявити, якою була б ситуація на лінії бойового зіткнення та якими були б суспільні настрої, якби через дивні (назвемо їх так) підходи політичної влади не було змарновано рік роботи на напрямку мобілізації. Якби не була майже повністю втрачена потенційна “третя хвиля”.

Так, проблем ще багато. Їх ще розв’язувати і розв’язувати. І косяків теж безліч. Але, як мені бачиться, крига скресла, “пацієнт скоріше живий”, і це дає більше приводів для оптимізму щодо загального підсумку.

У мережі є чимало розповідей тих, хто мобілізується в нинішній “хвилі”. Це люди, які мали багато часу на подумати, повагатися, поостерігатися та зважити. Респект їм. Словами Казаріна (?), це вже ті, хто прийшов в армію для рутинної роботи, а не для героїзму. І це те, що потрібно для довгої війни.

А порадити для ближчого ознайомлення я хочу інтерв’ю в “Новинарні” з мобілізованим письменником і перекладачем Остапом Українцем, якого багато хто знає і поважає.

Цитата: “Дуже часто питання мобілізації крутиться навколо думки про “користь в тилу”. В мене принаймні десь такі думки й були: якщо вже я бозна-який солдат, можу бути корисним в тилу на своєму місці.
А справа в тому, що так само на своєму місці можна бути і в ЗСУ. Принаймні, якщо перейнятися цим питанням заздалегідь, мати підрозділ, до якого хочеш мобілізуватися і в якому хочуть бачити тебе.
Найбільше лякає невідомість, але геть наосліп іти необов’язково”.

Читайте також:
“Найбільше в армії лякає невідомість, але йти наосліп – геть необов’язково”. Остап Українець – про свою мобілізацію і службу в ЗСУ


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна